Як планувати свій день?

Чому люди не придумали хоча б 30 годин на добу? Чому саме 24? Хіба можна в цей короткий проміжок вмістити всі справи, які необхідно переробити за день! Вмістити можна, і навіть більш того, що ви задумали. Важливо тільки одне – як організувати розпорядок дня. Як навчитися правильно планувати свій день?

Перш за все варто сказати, що займатися плануванням в голові може тільки дуже підготовлена ​​людина. Більшості людей потрібні для цього спеціальні інструменти. Тому першим кроком на шляху до того, як спланувати свій день, буде вибір і покупка найбільш зручного для вас помічника. Що це може бути?

На сьогоднішній день придумано чимало комп’ютерних програм-планувальників. Серед них – розробка Microsoft під назвою OneNote, що об’єднує особисті і робочі записники. Безліч розділів, закладок, нагадувалки на вибір – все це не дозволить вам протягом дня відступити з наміченого з ранку шляху.

Інший варіант – паперові щоденники, які зручно поміщаються в кишеню одягу. Вибір цих інструментів тайм-менеджменту вельми великий: це і класичні молескіни (дуже популярна серія щоденників, які випускаються вже більше 200 років), і новітні розробки, і записники для творчих особистостей.

Один з варіантів для тих, хто шукає можливість, як правильно планувати робочий день, – купити креативний годинник, який будуе, наприклад, грати музику кожні 15 хвилин або півгодини, відмірюючи періоди для вашої роботи і відпочинку.  

Як планувати свої справи на день?

Вирішуючи, як спланувати свій день, не варто розписувати плани строго по хвилинах. Жорсткі рамки, в які ви себе таким чином можете поставити, завадять вам побачити, можливо, більш важливу мету і більш потрібну справу.

Використовуйте принцип вкладених планів. Тобто, варто розділяти справи, розраховані на тривалу перспективу (на рік, наприклад) і на найближчу (на день). Наприклад, визначте для себе, що вам потрібно зробити за рік, потім розбийте задачу по місяцях, тижнях і днях.

Як правило, коректно спланувати покрокові мети день за днем для здійснення завдання на рік не вдасться. Життя повне несподіванок, і це потрібно враховувати. Тому, маючи на увазі глобальну мету на рік вперед, варто планувати свої справи на початку місяця – на 30 днів вперед; на початку тижня – на 7 днів вперед, при цьому залишаючи “зазори” для можливих форс-мажорних ситуацій.

Планувати справи на день краще починаючи з вечора попереднього дня. Режим повинен бути для вас зручним. Враховуйте свої біоритми (сова, жайворонок) при плануванні справ на день.

Щоб зрозуміти, як правильно організувати свій день, розставте справи за пріоритетами. Найбільш складні завдання розподіліть на ті години, коли ви відчуваєте найбільший підйом сил (у жайворонків це ранковий час, у сов – вечірній). Менш важливі справи теж виконуйте, не відкладайте на наступний день. Так як правильно організувати свій день без урахування часу на відпочинок неможливо, не забувайте включати і цей пункт в свій план.

Обмежте свій робочий час 7-9 годинами на день. При цьому виділяйте не менше 5 хвилин на годину для відпочинку і близько півгодини за весь робочий день – на обідню перерву. Займаючись побудовою планів на день, варто пам’ятати, що сплановані справи – ​​це суть те ж, що й реальне втілення задуманого. Їх потрібно сприймати як умову, яку накладає відбиток на життя. Якщо ви щось плануєте і не виконуєте, то який сенс у цьому процесі?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: