Як планувати своє життя!

Подумай, як часто ти чуєш фрази «Навіть боюся планувати», «закон підлості» і т.п. Ці фрази – класичні штампи, сформовані негативним досвідом минулого. Колись зірвалася довгоочікувана відпустка або поламалася машина напередодні запланованого ремонту квартири. Після таких випадків людина з побоюванням думає: «А що, якщо знову ..?».

Саме так народжується феномен «страху планування». Людина на підсвідомому рівні боїться того, що її плани зірвуться, і вирішує, що планування – це зайва трата часу.

Життя сучасної людини схоже на високошвидкісний потяг – біжить вперед без зупинок.

Читайте також: Тайм-менеджмент: що робити, якщо не вистачає часу?

Тим не менш, тайм-менеджмент є невід’ємною частиною будь-якого успішного проекту. Без чіткого плану і якісних інструментів планування досягти поставленої мети допоможе лише неймовірна вдача.

Як позбутися страху планування?

1. Минуле – не майбутнє

У першу чергу, необхідно чітко усвідомити, що одного разу зірвані плани не означають повторення цього в майбутньому. Вираз «не можна двічі увійти в одну річку» дуже чітко відображає цей факт. Абсолютно однакових ситуацій не існує.

Не варто заздалегідь вішати ярлики на своє життя.

2. Максимальна системність

Коли ти поставив мету і розпланував кроки до неї, слідуй плану. Адже якщо ти вирішив щодня займатися іноземною мовою по 30 хвилин, щоб здати IELTS-тест на «відмінно», але протягом місяця слідував запланованому лише перші дні, то мимоволі виникає питання. Провал тесту – це «закон підлості» або брак системності? І чи можна вважати план «провальним», якщо ти навіть йому не дотримувався?

Не вистачає сили волі? Тоді знайди контролера, який буде давати тобі ментальний запотиличник в моменти слабкості.

Читайте також: Як планувати свій день?

3. Використовуй «Руйнівників Хаосу»

Якщо ти чітко усвідомив важливість планування для досягнення конкретних результатів, то необхідно використовувати правильні інструменти тайм-менеджменту. Адже вони – це 50% доведення плану до кінцевої мети. Продумані інструменти тайм-менеджменту зітруть Хаос з твого життя.

Наприклад, якщо ти хочеш досягти конкретної мети за певний час, то простий датований щоденник для цього не підходить. Потрібно використовувати інструмент, який прив’язаний до мети, а не до часу.

Яскравим прикладом такого інструменту є Щоденник-планувальник на 49 днів «Створи Успіх!» Іцхака Пінтосевича, головне завдання якого – допомогти людині досягти 2-х конкретних цілей за 49 днів. Суть даного інструменту тайм-менеджменту полягає не в тому, щоб прописувати щоденні справи, а в тому, щоб прописати кроки, що ведуть до поставленої мети. Це дозволяє сконцентруватися на поставленому завданні.

І найголовніше. Не бійтеся планувати! Адже майбутнє повинно бути закладене в сьогоденні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: