Як побороти страх крові?

Велика частина людей при вигляді крові відчуває почуття огиди, це цілком нормально. Але, якщо людину охоплює божевільний страх, що супроводжується тремтінням, блідістю особи, посиленим серцебиттям, а то й зовсім запамороченням – все це вагомий привід для занепокоєння, у людини гематофобія (від грец. Haima – кров і phobos – боязнь).
 
Боязнь крові відноситься до нав’язливих станів і проявляється не тільки при вигляді власної крові, а й на тілі сторонньої людини. Подібний страх сильно заважає в повсякденному житті і діяльності. Розглянемо деякі методи, які можуть допомогти пом’якшити вплив на людину страху крові.
 
 
1. Визначте: Ваша боязнь просто страх або вже фобія. Фобія – це ірраціональний страх перед тією чи іншою ситуацією, яка виходить за рамки простого уникнення небезпеки. Фобії можуть перешкоджати регулярної діяльності в повсякденному житті. Боязнь в даному випадку може стати причиною сильного запаморочення або непритомності при вигляді навіть маленького кількості крові .

2. Знайдіть корінь свого страху. Часто буває, що боязнь крові пов’язана з абсолютно іншою фобією. Наприклад, якщо ти необгрунтовано боїшся ситуацій, в яких кров пов’язана з уколом, то швидше за все у тебе саме трайпанофобія (боязнь уколів). Якщо відчуваєш, що відчуваєш особливий страх побачити кров з власної рани – це результат травмотофобіі (боязнь травми). Більш докладний аналіз власного страху, його розвиток в тій чи іншій ситуації пов’язаної з кров’ю може вказати справжню причину.
 
3. Сильно напружте м’язи, якщо побачивши кров починаєш відчувати запаморочення. Це допоможе запобігти непритомністі і не дасть страху поширюватися далі. Звичайно даний метод не позбавляє від самої фобії, але значно зменшує негативну реакцію.
 
4. Звернись за допомогою до професіонала. Як правило при гематофобіі психологи використовують когнітивно-поведінкову терапію, при якій хворого піддають контакту з джерелом страху в строго контрольованих кількостях. Починають з простого вимови слова “кров” і в підсумку закінчують видом самої крові. Більшість людей вважають цей вид терапії досить ефективним.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: