Як побороти страх темряви?

Думаю всім нам знайомий страх темряви, сьогодні поговоримо про те, як з ним боротися.
 
Дитячий страх
 
Для початок, необхідно знати, що дитина не боїться темряви як такої, а боїться того, що може приховувати темрява. У дитини дуже швидко розвивається уява саме в темряві, так як не намає на чому сконцентруватися. А невизначеність малює йому різних монстрів, чудовиськ і так далі.
 
Треба персонажі зробити матеріальними. Для цього прекрасно підійде малювання. Дитина з легкістю зобразить того, кого боїться в темряві.
 
Можна страх перетворити і в іграх. Коли обмалювали страх, треба цей образ довести до смішного. Треба уявити, що ви цей монстр, кривлятися і так далі. Можна намальоване чудовисько смішно прикрасити. І, як останній варіант, можна встановити нічник. Але краще позбавити дитину від страху темряви. І як можна швидше.

Доросла людина.
 
Проблема серйозніша, але вихід, як кажуть, є завжди. Можна проводити тренінги з приручення до страху. Суть полягає в тому, що треба перебувати без освітлення не перед сном. Спеціально заходити в темну кімнату на кілька хвилин, потім поступово збільшувати час. Людина звикне, що темрява не є небезпечною і страх пройде.
 
Під час страху збільшується частота дихання, ритм серцебиття. Щоб допомогти організму впоратися швидше зі страхом, людина повинна намагатися контролювати серцебиття і дихання. Робити вдихи спокійно, за рахунком. Думати треба весь цей час про що небудь хороше. Треба знати головне, від страху темряви можна легко і швидко відвикнути.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: