Побудувати власний будинок мріють багато людей. Непоганим способом здійснення мрії може стати будинок з газобетону – сучасного матеріалу, будинок з якого обходиться значно дешевше, наприклад, цегляного будинку по всіх статтях: і по грошах, і за часом, і по зусиллях. 

Фундамент для такого будинку може бути монолітним стрічковим, пальовим або з армованої плити. Висота цоколя – від 0,5 до 0,8 м, а між фундаментом і кладкою необхідно помістити гідроізоляційний шар. Під перший ряд поміщається цементно-піщаний шар товщиною в 3 см, а ряди укладаються за допомогою шнура-причалювання. Положення кожного блоку при необхідності можна підправити за рівнем за допомогою гумового молотка. Через 1-2 години після закінчення укладання першого ряду можна приступати до укладання другого, починаючи з кутовий блокової перев’язки. Зміщення не повинно перевищувати 10 см. 

На торцях блоки з’єднуються завдяки пазогребневі системі, клей при цьому не вимагається. Спеціальний клей для газобетону використовується тільки для прикладання добірних блоків, а також в горизонтальних швах. Клей при цьому накладають шаром товщиною в 2-3 мм. 

Уклавши черговий шар, його потрібно затерти теркою, видаливши всі нерівності. 

Що стосується добірних блоків, їх випилюють з газобетону ручною пилкою, використовуючи косинець. Щоб домогтися максимальної точності при випилюванні, найдоцільніше використовувати стрічкову пилку. 

Ряд ділянок кладки необхідно зміцнити за допомогою армування. До таких належать місця над дверними і віконними прорізами, пояса міжповерхових перекриттів, перший ряд кладки, а в подальшому – кожен четвертий її ряд. Для цього в газобетонних блоках, що утворюють кладку, прорізають штроби – спеціальні поглиблення. Їх ретельно очищають від пилу, заливають розчином, закругляють на кутах і вдавлюють в них арматуру. 

Для віконних і дверних прорізів потрібно застосовувати армовані перемички з газобетону, які встановлюють з дерев’яною підпорою. 

Гідроізоляція і шумоізоляція внутрішніх стін забезпечується за допомогою установки ущільнювача і полімерної бітумної стрічки. 

Межетажное перекриття роблять з плит, які встановлюються на кільцевій армований пояс, що проходить по периметру будинку. Стики між плитами, складовими міжповерхове перекриття, необхідно заповнити цементним розчином. 

Зовні торці закриваються добірними блоками. Прорізи вирізають ручною пилкою, а отвори роблять за допомогою дрилі – адже газобетон досить легко піддається й свердлінню, і пилянню. Канавки для прокладки інженерних мереж робляться спеціальним інструментом – штроборезом. 

Слід сказати кілька слів про кріпильні елементи. Для підвісних стель і фасадних конструкцій підійде спеціальний дюбель по газобетону, а для легких предметів – таких, як світильники, поштові ящики, невеликі полки, дзеркала, картини – підійде турбодюбель. 

Через 2 тижні після закінчення будівництва можна приступати до зовнішньої обробки. Краще всього використовувати декоративну штукатурку, перед нанесенням якій поверхню стін потрібно вирівняти за допомогою терки і залити бетоном всі відколи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.