Як побудувати землянку?

Землянка – житло, поглиблене в землю, перекрите колодами або жердинами і засипане землею. Це найдавніше і повсюдно розповсюджене  житло. У слов’ян землянки мали квадратну або прямокутну форму, заглиблюбться в землю на глибину 1 метр і мали ступінчастий спуск.  

Приблизно в такому вигляді вони і дойшли до Великої Вітчизняної війни. Тоді вони широко використовувалися армійськими частинами, партизанськими загонами і з’єднаннями і жителями сіл, сильно потерпілими під час боїв.  

Робиться землянка зазвичай з підручних природних матеріалів, яких багато в місці будівлі. Це найпростіший спосіб будівництва укриття від негоди.  

Перевага землянки полягає в тому, що її можна будувати, обходячись мінімальним набором інструментів. Достатньо лише лопати і сокири. Основна частина землянки прихована в землі. Для її пристрою риють яму або перекривають природне поглиблення (яр або балку) жердинами, гілками або колодами і засипають землею. Стінки землянки роблять з колод або жердин, всередині раніше розміщували відкрите вогнище. Топилися землянки по-чорному. Під час війни для опалення землянок широко використовувалися грубки буржуйки, що мали витяжки.  

Землянки будують різними способами. Найчастіше для неї риють яму прямокутну, квадратну або круглу. Потім роблять каркас, рубають дерев’яні стінки і збирають каркас для даху. Після цього дах перекривають потужними колодами, на які щільно укладають тонкі колоди або жердини, потім укладають пучки трави і засипають землею. Колодами можна перекривати в два або три ряди.

Внутрішні стіни землянки можна зробити з жердин. З них роблять щити, відповідні розмірам стін і кріплять до стін, які, завдяки цьому, не обсипаються.  

Щоб замаскувати землянку, її обкладають дерном, який знімається в процесі риття ями. Перший шар землі при ритті ями нарізають квадратної лопатою, акуратно знімають і укладають в стопки, а потім обкладають ним землянку. Для маскування ще можна використовувати гілки, а так же посадити молоденьких дерев та кущики.  

До мінусів землянки потрібно віднести її вогкість і швидкість гниття каркаса і стін і, як результат, обвал всього приміщення. Землянка не терпить сирого грунту. Для неї, по можливості, слід вибрати пагорб на сонячній стороні, так як там земля більш суха. Крім того, потрібно відвести зливові потоки від землянки, інакше сильний дощ може перетворити землянку у ставок.  

Якщо все добре продумати і передбачити, то можна успішно обійти всі проблеми, пов’язані з дощем і вогкістю, через яку в землянці може гнити дерево, заводитися грибок, повітря може бути постійно вологим, і, як наслідок, постійні застуди мешканців такого житла.  

Щоб захистити стінки землянки від вогкості, зовнішні стінки слід обмазати глиною і засипати сухою глиною або сумішшю глини і піску. Підлогу так само слід вистилати сухою травою, засипати глиною і покласти лаги, а на лаги покласти дерев’яну підлогу з колод. Така підлога менше пропускають вологу і набагато тепліше. Ще підлоги можна зробити з дерева, уклавши колоди одна до одну або розпускають їх уздовж і укладають рівною стороною на верх.  

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: