Як почистити столове срібло?

Забруднення на срібних предметах називаються патиною. Вона є результатом окислення благородного металу від зіткнення з киснем, чого, звичайно, уникнути складно. Позбутися від патини дозволяє регулярний догляд за столовими приборами, але навіть якщо до свята залишаються лічені години, встигнути привести вилки і ложки в порядок можна.
 
Розріжте лимон на дві половини і зробіть кілька надрізів ножем у кожній з частин так, щоб почав виділятися сік. Віджимати рідина не потрібно. Ретельно обробіть кожен столовий прилад половинкою лимона. Особливу увагу приділяйте сильно забрудненим дільнкам. Лимонний сік за рахунок кислоти, що в ньому міститься, розм’якшить патину і дозволить частково зняти зовнішній шар забруднення.
 
Витріть кожен прилад бавовняною тканиною, не використовуючи води. Візьміть ластик і обробіть ним найбільш забруднені ділянки. Особливо ретельно опрацювати елементи з опуклим візерунком. Для цих цілей найкраще підходять вітчизняні ластики з твердою фактурою.

Візьміть зручну ємність, габарити якої дозволять розмістити всі столові прилади, і залийте її теплою водою. Після додайте соду з розрахунку 3 ст. ложки на літр і розмішайте до повного розчинення порошку. Покладіть на дно ємності попередньо оброблені столові прилади і залиште до повного охолодження води.
 
Вийміть прилади і насухо витріть бавовняною тканиною. Місця, де патина залишилася необхідно повторно обробити гумкою. Найчастіше це елементи малюнка і поглиблення.
 
Промийте столові прилади під проточною водою без використання засобів для милья посуду. Цей крок носить виключно гігієнічну функцію, необхідну для того, щоб змити з предметів залишки засобів для чищення. Після миття ретельно натріть кожен предмет насухо.
 
Загорніть кожен столовий прилад в невеликий конвертик з фольги і залиште до свята. Це дозволить уникнути розводів і зберегти отриманий результат. Після трапези рекомендується знову укласти срібло в окремі конверти з фольги, що дозволить уникнути клопоту з екстреного очищенням столових приладів до наступного урочистого дня.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: