Незалежно від того, що саме у вас із золота, його необхідно  чистити періодично. Але як чистити золото в домашніх умовах? Існує маса способів і ось найвідоміші та цінні :

 
Нашатирний спирт. Часто поєднують для чищенням золота мильним розчином. Можна опустити золото в ємність з нашатирним спиртом і витримати так кілька хвилин або протерти золото змоченим в нашатирі ватним диском.
 
Мило. Необхідно підготувати мильний розчин і занурити в нього золото на пару годин, після чого почистити виріб щіткою і просушити.
 
Зубний порошок. Взагалі, краще підійде спеціальна паста для очищення золота, але це вже не відноситься до домашнього методу чистки. Отже, для приготування пасти для чищення золота, потрібен простий зубний порошок без добавок, трохи мильної стружки, вазелін і вода. Замішайте в густу пасту, нанесіть на золото і протріть тканиною. Виріб із золота сполосніть водою і просушіть.
 
Губна помада. Помада потрібна така, в якій є діоксид титану. Нанесіть помаду на ватний диск і почистіть ним золото, після чого пополіруйте чистою тканиною. 
Цибуля або оцет. Діють однаково. Сік цибулі або столовий оцет налийте в невелику ємність, занурте в рідину ватний диск і почистіть засобом золото. Після цього промийте і просушіть.
 
Як чистити золоті прикраси з каменями.
 
Отже, чим чистити золото і як правильно це зробити ви вже знаєте. Але здебільшого це стосується виробів без вкраплень дорогоцінних, напівкоштовних або недорогоцінних каменів. Але що, якщо ваш виріб, що потребує чищення, як раз-таки має кілька каменів? Отже, не зашкодять камінню в золоті такі засоби для чищення:
 
Одеколон. Якщо ви зможете підібрати спосіб, як почистити саме золото, то як чистити самі камені у виробі? Для цього варто скористатися «бабусиним» засобом одеколоном. Візьміть ватяну паличку для вух, занурте її в одеколон і протріть ним камені в золотому виробі.
 
Пральний порошок. Тут варто бути акуратніше, тому що камені потрібно чистити окремо від золота, якому шкодить пральний порошок. Так що візьміть м’яку тканину або «вушну» паличку, занурте в розчин прального порошку і добре протріть камені, після чого промийте виріб і просушіть.
 
Бензин. Допомагає зняти з золотого виробу жир. Зубну щітку (якої ви не користуєтеся) занурте в бензин і акуратно почистіть нею камені на золоті.
 
Спирт. І в даному випадку занурювати вироби з золота в рідину не можна. Камені протираються окремо змоченою спиртом м’якою тканиною.
 
Шампунем з нейтральним ph. Це підійде для перлів. Змішайте в підігрітій воді трохи шампуню  перемішайте, умочіть в суміш невикористовуваний чистий пензлик для тіней (м’який) і обмийте нею перли. Далі протріть або обполосніть водою без шампуню і просушіть.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.