Як подолати післяпологову депресію?

Існує безліч технік саморегуляції, що допомагають побороти післяпологову депресію. Можна навести як приклад лише деякі, такі як: мистецтво (в’язання, прослуховування музики, малювання, читання, ліплення і вишивання); фізичні заняття (танці, гімнастика); бесіда з близькою людиною, здатними слухати, не вставляючи непотрібних реплік, а також аутотренінг, медитація, релаксація. 
 
В першу чергу слід визначитися з часом, найбільш підходящим для занять з боротьби з депресією. Найбільше підійде час післяобіднього сну малюка. Для розслаблення необхідно взяти два скручених у джгути рушники, лягти, підклавши один джгут під шию, а другий під поперек. Найкраще включити релакс-музику, наприклад, звуки природи: дощ, прибій, шепіт листя. На годиннику варто подивитися на положення хвилинної стрілки і представити її знаходження на момент повернення в реальний світ. Далі краще за все закрити очі, дихати рівно і глибоко, промовляючи про себе: «Я розслаблена і спокійна». На вдих: «Я відчуваю, як мене наповнює кисень». На видих: «Їм насичується кожна клітинка мого тіла». Вдих відбувається на чотири рахунки, а видих на шість, але при цьому без напруги, мимоволі: «Кожен вдих наповнює мене спокоєм, а видих розносить його по всі потаємні куточки». У цей час слід спробувати уявити, як по всьому тілу проходить хвиля безтурботності.
 
Сенс подібної релаксації полягає в розкріпаченні і вивільненні енергії, необхідної для боротьби з депресією. Також варто не забувати про повтор про себе фрази: «Я лежу на м’якому теплому жовтому розсипчастою піску, і мої тривоги, мої сумніви, моя напруженість йдуть у цей пісок».
 
Стоячи під душем, можна повторювати слова: «Я стою під струменями водоспаду. Вони омивають мене і знімають втому, напругу, роздратування ». Необхідно пам’ятати, що все, пов’язане з водою, дощем, водоспадом, річкою і т.п., наповнює організм енергією, силою і чудово освіжає. Весь організм як би очищається, відроджується, зменшується тиск післяпологової депресії. 

Можна уявити своє тіло, подумки пізнати кожну його клітину. Це послаблює напруги. Слід уявити себе в новій, абсолютно інший тілесній оболонці: «Я – трава. Я зростаю там, де хочу, і мені абсолютно все одно, що відбувається навколо »або:« Я лежу на теплому, сухому, м’якому, сипучому піску, і мене зігрівають промені сонця ». 
 
Також для досягнення більшого ефекту можна спробувати подумки потрапити в те місце, де хотілося б опинитися ще з дитинства. Для того щоб вийти з цього стану, проговорюються фрази: «Важкість відступає з моїх м’язів. Голова – легка, свіжа і ясна. Тепер я сповнена енергії ». Далі слідує глибокий вдих, потягування, і тільки після цього відкриваються очі. Після такого відпочинку боротьба за хороше самопочуття проти депресії виграна.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: