Як подружитися з новим колективом?

Для того, щоб злитися з новим колективом, потрібно справити на себе враження. Психологи рекомендують при знайомстві з новими колегами бути дуже обережним.

Приємне враження про себе можна зробити тільки один раз. За статистикою, 18% опитуваних людей вважають, що перше знайомство з колегами є дуже важливим. Такі дослідження проводилися в одному з великих рекрутингових агентств.

Розглянемо один приклад.

Претендентка на місце журналістки проходила співбесіду одразу в кількох редакціях. Журналісти при співбесіді не тільки розповідають про попередні місцях роботи, вони повинні пройти тестове завдання прямо в редакції. Так в першій редакції до журналістки поставилися досить дружелюбно. При проходженні тестової роботи, запропонували попити кави. Сказали, що якщо будуть питання, можна звернутися до співробітників за допомогою. В іншій же редакції претендентку взяли три дівчини, які не звертали на неї увагу, а тільки обговорювали подробиці особистого життя, причому їх розповіді супроводжувалися нецензурою.  І хоч, кандидатка на посаду посміхалася дівчаткам, в цю редакцію її на роботу не взяли. А в першу редакцію запросили на роботу, тому що люди підійшли один одному по манері спілкування.

До речі, якщо ви хочете дізнатися якими інтересами захоплюється весь колектив, то про це можна дізнатися у рекрутера, співбесіда з яким напевно доведеться пройти. У такого співробітника завжди можна запитати про вік співробітників, які відносини між ними, чи є офісний дрес код в компанії. Все це не буде зайвим.

Але, тут треба знати про те, що перший час ви повинні займати нейтральну сторону. Наприклад, якщо рекрутер повідомив вам, що співробітники звертаються один до одного на ти, то це не означає, що ви теж можете з першого дня так до них звертатися. Ввічливість важлива в міру, не варто перестаратися.

Вивчіть обстановку

Треба зрозуміти, які цінності важливі для даного колективу. Не варто відразу висловлювати свою думку з приводу чого-небудь. Вичікуйте деякий час.

Не варто говорити надто схвально про начальника. Так можна отримати репутацію підлабузника.

Не потрібно встрявати в чужі розмови. Якщо співробітники розповідають цікаві історії, ви хочете розповісти свою, почекайте, розповісте іншим разом, тому як вас можуть не зрозуміти.

Звичайно, це не означає, що потрібно бути вкрай діловою людиною. Підтримуйте розмови легкими відповідями. Інакше може виявитися, що вас вважатимуть неприязними, довго в колективі ви працювати не зможете.

Взагалі, для початку потрібно зайняти позицію вичікування. Після ближчого знайомства з працівниками, стане легше спілкуватися з колективом .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: