Як пофарбувати стелю?

Фарбування стелі – мабуть, самий бюджетний спосіб з усіх видів оздоблювальних робіт, особливо якщо виконаний він буде своїми силами, без найму робітників. Адже в цьому випадку витрати підуть лише на будівельні матеріали. Та й невеликий простір малогабаритних квартир не завжди дозволяє провести монтаж натяжних покриттів. З цих причин багато людей, яким належить робити ремонт, борознять інтернет у пошуках інформації про те, як пофарбувати стелю самостійно.

Перед тим як пофарбувати стелю, потрібно грамотно підійти до вибору інструментів і матеріалів. Щоб видалити колишнє покриття, потрібні будуть скребок, металева щітка або шкурка для шліфування. Верхню частину стін при фарбуванні захистіть малярською стрічкою. І звичайно ж, пофарбувати стелю просто неможливо без валика, пензлів і ребристою пластикової ванночки.

При виборі матеріалів враховуйте деякі тонкощі: валики для фарбування підійдуть практично всі, як з поролону, так і з козячої вовни або овчини. Вони прекрасно вбирають і утримують будь-яку фарбу: будь то силіконова, водно-дисперсійна, латексна або акрилова. Дещо інша ситуація з пензлями. Натуральна щетина підійде лише для фарб з розчинником, а для фарб на водній основі потрібно підготувати пензлі із синтетичної щитини.

Варто врахувати, що для фарбування кутів знадобляться валики з невеликим діаметром основи – 15 мм. Розмір же валиків для основної роботи залежить від масштабу поверхні. Зазвичай їх довжина становить від 140 до 250 мм, а діаметр – від 38 до 55 мм.
4
Визначтеся, чим ви будете фарбувати стелі. Тиксотропні покриття і водно-дисперсійні фарби оптимально підходять для житлових приміщень. До того ж вони добре лягають: без потьоків, рівномірно розподіляються, не капають з пензля. Щоб пофарбувати стелю в кухні та ванній кімнаті, підберіть стійкі до грибка і цвілі матеріали.

Зверніть увагу на те, що матова поверхня замаскує нерівності покриття, тоді як глянцева, навпаки, їх підкреслить. Виходячи з цього, використовуйте глянцеву фарбу лише для фарбування ідеально рівних стель, особливо якщо простір добре освітлений. Пофарбувати стелю в добре освітлених кімнатах можна і водоемульсійними фарбами, які містять добавки, що зменшують коефіцієнт світлового відображення.

Далі приступаємо безпосередньо до самого ремонту. Першим ділом позбавляємося від колишнього покриття. Спосіб вибирайте самі – можна механічним шляхом, орудуючи металевою щіткою і шкіркою, а можна видалити стару фарбу хімічним розчинником. При цьому, покриття, що погано відходить, досить пошкурити і заґрунтувати. Майте на увазі, що водоемульсіонку не можна наносити на крейду або вапно щоб уникнути виникнення зелених плям. Старі покриття в такому випадку вимиваються водою.

Перед тим як пофарбувати стелю, її слід заґрунтувати для кращого зчеплення з фарбою. Для пухких поверхонь, їх зміцнення, підійдуть грунтовки глибокого проникнення. Для решти поверхонь достатньо звичайної грунтовки.

Грунтовка наливається в ванночку з ребристим дном, її величина буде залежати від розміру валика. Щоб не вдаватися до допомоги драбини, надіньте валик на подовжувач, потім обробіть стелю ґрунтовкою двічі. Індикатором грунтовки може послужити скотч. Приклейте його шматочок до обробленої поверхні. Це вдасться тільки у випадку добре виконаного грунтування.

Після грунтування стелю потрібно буде вирівняти. Нерівності і тріщини, а також шви між плитами маскуються шпаклівкою. Після висихання першого шару нерівності шліфуються, а шпаклівка наноситься наступним шаром. Так шар за шаром шпаклюємо до повного вирівнювання поверхні. Фінальний шар після висихання протирається губкою для видалення пилу. Якість цієї роботи залежить від того, наскільки добре буде просушений кожен новий шар.

Після всіх підготовчих робіт можна пофарбувати стелю. Фарбують теж у кілька шарів. Зайва фарба з валика видаляється прокатуванням його по ребристій поверхні піддону. Перший шар наноситься розбавленою фарбою, потім наносяться ще 2 шари, але вже фарбу при цьому не розбавляють. Між нанесенням шарів залишаємо час на висихання. Фарба наноситься широким валиком від вікна: перпендикулярно світла перший шар, паралельно – другий.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: