Як покращити пам’ять?

Взагалі, за статистикою звичайна людина використовує близько 10% від загального резерву своєї пам’яті. А що залишилися 90% пропадають через те, що людина просто-напросто порушує правила запам’ятовування. Сьогодні ви дізнаєтеся, яким чином можна виправити це нераціональне ставлення до своєї пам’яті.
 
Отже, природних правил запам’ятовування тільки три. І будь-які різні методики і системи грунтуються саме на них. Це враження, асоціація та повторення.

Одним з перших умов для запам’ятовування є отримання яскравого і міцного враження про те, що саме ви хочете запам’ятати. Для цього потрібно просто зосередитися. Один із секретів сили пам’яті звучить так: «Я зосереджуюсь на тій дії, якою зайнятий у справжній» момент. Іншими словами: Я зосереджую тільки на тому імені, яке чую зараз. Я зосереджую тільки на тій книзі, яку читаю зараз. Я зосереджую тільки на тому предметі, який бачу в справжній момент.
 
Буває є у вас таке, що після знайомства з одним, двома новими людьми через 5-10 хвилин ви забуваєте їх імена? Бувало? У мене теж. Уявіть, що у вас класний, професійний фотоапарат самої останньої моделі. І ви фотографуєте на відстані 10 метрів свого друга в тумані. У вас фотоапарат відмінний, питань немає, а от фотографія вийшла ніяка. Так само і наша свідомість не може утримувати тьмяні і туманні враження. Необхідно правильно розчути ім’я та прізвище нового знайомого. Якщо прізвище складне і незвичайне – попросіть повторити його. Уточніть, як воно пишется.
 
Ваш новий знайомий буде приємно здивований від такої уваги. А вам вдасться запам’ятати його ім’я і прізвище, тому що ви зосередили на цьому увагу. І як результат – ви отримаєте емоційне  запам’ятовування .
 
Другою умовою для запам’ятовування є асоціація. Тут також можна навести приклад з області нових знайомств. Ім’я нової людини – Віктор. І я відразу згадую, хто у мене є із знайомих з таким же ім’ям. Є, Вітя, двоюрідний брат. Значить, повторюю про себе, мого нового знайомого звуть так само, як двоюрідного брата, тобто, Вітя. Це і є ассоціація.
 

Тренування пам’ять завжди спирається на систему асоціацій. І якість такої пам’яті залежить від двох особливостей цих асоціацій: по-перше, від міцності асоціацій, і по-друге, від їх кількості. Простіше кажучи, з двох людей, які отримують однакову інформацію, краще запам’ятає той, хто більше обмірковує одержувані відомості і встановлює між ними більш тісні взаємозвязки.
 
Напевне кожен з нас стикався в житті з такою фразою – «Кожен мисливець бажає знати, де сидить фазан». Це також асоціація. Перша буква кожного слова нагадує нам про послідовне розташуванні кольорів веселки. Червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.
 
Третьою умовою для хорошого запам’ятовування є повторення. Виходячи з цього правила можна запам’ятати досить велику кількість матеріалу, якщо часто його повторювати. Можна частіше вживати нове слово в розмові або частіше називати нового знайомого по імені. Можна в розмові згадувати ті моменти, про які плануєте говорити на семінарі або на найближчій презентації. Таким чином ці відомості залишаються в пам’яті. Безпосередньо перед діловою зустріччю або публічним виступом необхідно переглянути план подальших дій, «прокрутити» його подумки в голові. Так пам’ять освіжиться, і ви з упевненістю поділіться своєю інформацією з оточуючими.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: