Як поліпшити сон?

Сон має велике значення. Ми витрачаємо занадто багато часу на сон (або спроби заснути). Але чи дійсно Вам вистачає нічного сну?  Ось кілька простих запитань, щоб дізнатися про це:
 

  • Чи відчуваєте Ви втома протягом дня?
  • Чи часто Ви вирушаєте подрімати вдень? (або чи часто Вам хочеться подрімати?)
  • Чи важко Вам зосередитися до обіду?

Якщо Ви відповіли “так” на будь-який з цих питань, тоді Ви, ймовірно, не достатньо висипаєтеся вночі.
 
Ось 5 геніальних і в той же час простих способів поліпшити сон.

 
1. Використовуйте завіски або жалюзі. Підійде будь-який спосіб, головне, щоб у Вашу спальну кімнату не проходив сонячне світло або світло вуличних ліхтарів поки Ви спите або готуєтесь до сну. Чим щільніше завіски або жалюзі, тим краще.
 
2. Приберіть геть всі електронні пристрої (такі як стільниковий телефон, факс, комп’ютер і т.п.) або зберігайте їх в іншій кімнаті. Нерозумно перевіряти наявність електронних листів або нових повідомлень відправлених по факсу, в той час, коли ви намагаєтеся заснути, так що приберіть їх подалі зі спальні.
 

3. Дотримуйтеся графіка сну. Якщо Ви прокидаєтеся в 7:30 на роботу протягом тижня, прокидайтеся в той же час протягом вихідних. Недосипання, так само як і зайвий час сну навіть на півгодини може зруйнувати графік.
 
4. Для того, щоб позбутися від стресу ведіть щоденник. У всіх бувають стреси або неприємності, які не дають вночі заснути. Тому перш, ніж Ви ляжете спати, якщо вас щось турбує і не дає заснути, запишіть це в щоденнику. Якщо є можливі рішення цих проблем, запишіть і їх. Таким чином, коли Ви нарешті вляжеться,  думки, що Вас турбували, не будуть більше крутитися в голові.
 
5. Якщо Ви лежите в ліжку з відкритими очима довше 45 хвилин, встаньте. Не привчайте себе просто лежати в ліжку. Випийте чашку теплого молока зі свіжим тостом, потім розслабтеся і почитайте якусь фантастику чи ще щось що Вам припаде до душі (а краще всього щось нудне, тоді Вам ще швидше захочеться спати). Дослідження показали, що читання белетристики, на відміну від наукової літератури краще налаштовує мозок на правильну хвилю для сну.
 
6. Уникайте комп’ютерних  ігор і телебачення.
 
7. Намагайтеся не вживати кофеїну за 5-6 годин до сну. Навіть невелика доза може досить сильно стимулювати мозок, щоб не дати заснути вночі.
 
8. Не використовуйте алкоголь в якості заспокійливого. Всупереч широко поширеній думці, алкоголь не покращує сон. Фактично, він може діяти як стимулятор, заважаючи заснути, і коли Ви заснули, сон буде не ефективний.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: