Як поливати клубніку?

Багато хто ще з недосвідчених садівників, починаючи вирощувати полуницю, задаються питанням: чи потрібно її поливати, коли і в яких кількостях. Щоб уникнути таких питань пропонуємо вам прочитати представлену статтю.

Коренева система полуниці розташовується в поверхневому шарі грунту на незначній глибині, тому користуватися вологою з глибоких шарів землі вона не може. Значить, слід проводити періодичний полив.

Суглинний грунт вимагає більш рясного поливу, ніж грунт з легким механічним складом. Зразкові норми становлять 120 м3 і 80 м3 відповідно. Поливають полуницю тільки в ранні години, щоб змочена рослина встигли підсохнути до ночі. До початку цвітіння її можна поливати способом дощування, завдяки цьому листочки очищаються від пилу і краще розвиваються. Особливу увагу потрібно приділяти зволоженню грунту після посадки і пересадки полуниці восени і навесні.

Починаючи з періоду цвітіння до плодоношення, поливати потрібно тільки грунт, намагаючись не потрапляти на листя. Не слід поливати полуницю занадто часто малими дозами, так як це може привести до серйозних захворювань, у тому числі грибкових.

Як часто поливати полуницю

Коли потрібно починати полив полуниці, щоб він пішов на користь, а не на шкоду? – Одне з найпоширеніших питань.

При сухій весни починати полив можна з кінця квітня. У наступні три місяці: травень, червень і липень, досить виробляти по три поливу на місяць, а в серпні та вересні – не більше двох. Полив потрібно робити і в жовтні, кількість води буде залежати від складу грунту.

Зразкова норма поливу становить 10-12 л/м2.

Полив полуниці в період цвітіння

Саме під час цвітіння коренева система полуниці гостро реагує на брак вологи, тому в цей час її просто необхідно забезпечити повноцінним водним режимом. Тим більше що правильний полив мінімізує загрозу втрати врожаю, а також виключає зараження таким захворюванням як сіра гниль. Найефективнішим під час цвітіння є крапельний полив.

При ручному поливі потрібно враховувати, що не можна використовувати холодну воду, поливальні роботи слід проводити рано вранці, а під час дощів полуницю краще прикривати легкої плівкою. Норма поливу під час цвітіння і плодоношення складає 20-25 л/м2, щоб грунт просочувалася на глибину 25 см.

Також для збереження вологи можна використовувати соснову хвою, яка розкладається на грядках з полуницею .

Таким чином, для отримання хорошого врожаю поливати полуницю необхідно практично цілий рік:

  • навесні – при відростанні листя, особливо, якщо зима була малосніжною;
  • під час цвітіння,
  • в період дозрівання ягід,
  • після збору врожаю і восени при сухій погоді.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: