Більшість шпалер можна мити. Однак, перш ніж хапатися за мокру ганчірку, щоб очистити пилюку або вивести пляму на шпалерах, необхідно перевірити, а чи дійсно у вас миються шпалери?
 
Якщо ви точно цього не знаєте (не зберігся ярлик з упаковки рулону), проведіть тест на непомітній ділянці шпалер і подивіться, що відбувається з малюнком, фарбою, структурою при намоканні. Як веде себе пляму після висихання – чи збережуться потьоки на шпалерах, чи не зміниться колір, не зітреться малюнок? Якщо цього не відбудеться – значить шпалери миються і можна сміливо видаляти плями або бруд з шпалер вологим способом.
 
Свої проби краще проводити де-небудь за меблями або в нижній частині стіни, ближче до плінтуса, в кутку. Щоб потім не кусати лікті від незворотних невдалих результатів.
 
Взагалі, щоб зберегти шпалери в чистоті, вам необхідно пилососити їх регулярно. Особливо, це просто обов’язково робити перед вологим чищенням шпалер – щоб не розмазувати пил, що скупчилася на них. На пилосос краще надягти м’яку щітку – насадку для збору важкого пилу. Робіть це від стелі до підлоги – по всій висоті шпалер. Павутина так само повинна бути зметена від підлоги до стелі. Як інструмент можна використовувати мітлу, обмотану м’яким бавовняним або махровим рушником. Частіше міняйте рушник, щоб уникнути розмазування і втирання пилу. Це особливо актуально для шпалер з пухкою структурою.
 
Отже, якщо ваші шпалери були упізнані як ті, що миються, то їх можна вимити злегка мильною водою (за допомогою рідини для миття посуду) і губки. Очищаємо шпалери, здійснюючи кругові рухи мильною губкою. По закінченні роботи, промиваємо губку в холодній чистій воді. Необхідно протерти стіни насухо чистим сухим бавовняним або махровим рушником, щоб видалити зайву вологу з шпалер. Якщо після миття на шпалерах залишилися плями, то повторно перемивати їх слід тільки після повного висихання.
 
Якщо ваші шпалери були з позначкою “чистити щіткою”, то ви можете використовувати будь-який універсальний засіб для чищення, що піниться і проводити чистку шпалер тими ж круговими рухами.
 
Тканинні шпалери теж можна чистити. Але, все ж , рекомендується спочатку перевірити їх на стирання в непомітному місці. Для початку потрібно намочити шпалери і дати їм висохнути, щоб переконатися, що вони не змінилися. Але, все ж, для цього типу шпалер краще підходить сухе чищення пилососом.
 
Для не миючий шпалер продаються спеціальні засоби для їх чистки  (схожі на замазку). Ці чистячі засоби можна втирати в папір, а потім витирати м’якими рухами. Дотримуйтесь інструкцій на упаковці такого засобу. Обов’язково перевірте дію миючого засобу на непомітному місці шпалер, навіть якщо напис на упаковці говорить, що воно призначене для всіх типів шпалер. Краще перестрахуватися, ніж отримати ще більш брудну пляму на шпалерах.
 
Якщо діти забруднили шпалери олійними фарбами або крейдою, то спробуйте накрити забруднену ділянку бавовняним або махровим рушником і прогріти праскою. Операцію доведеться повторити кілька разів.
 
Відбитки пальців на шпалерах можуть бути видалені за допомогою гумки або спеціального миючого засобу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.