Як посадити і виростити каштан?

Каштан – напрочуд гарне дерево. Під його розлогою кроною так приємно відпочивати влітку, а навесні воно зацвітає пишними суцвіттями з білих квітів. Не дивує і бажання багатьох мати таке шикарне дерево у себе у дворі, тим більше, що його квіти і плоди мають цілющі властивості. Якщо ви задалися питанням, як посадити каштан, у вас є два варіанти того, як можна це зробити.
 
Перший і найефективніший – використовувати при посадці саджанець каштану. Плоди каштана, схожі на великі намистини в колючому зеленої броні, падаючи восени на землю, зимують в опалому листі. Навесні, поблизу дорослого дерева, ви без зусиль знайдете молоду поросль, яку можна використовувати при посадці. 
 
Другий варіант, значно менш ефективний – спробувати виростити каштан з горіха. Це займе набагато більше часу, а шанси того, що горіх проросте, не так вже й великі. Якщо ви хочете зробити все правильно, запасіться часом і терпінням.
 
Багато садівники задаються непростим питанням: як виростити каштан з горіха. Особливого секрету тут немає: горіхи потрібно залишити на тривалий час в прохолоді і вологи, найкраще це зробити восени, щоб навесні з горіха здався вже впевнений паросток. Для цього назбирайте міцних, не гнилих плодів каштана, вирийте ямку в землі, покладіть туди горіхи і присипте їх опалим листям, деревною стружкою і ялиновими гілками. До весни плоди повинні прорости. Якщо ж ви вирішили посадити привезений звідкись горіх, загорніть його у вологу ганчірку і залиште в холодильнику, поки з плоду не проб’ється паросток.

Набагато легше посадити каштан, використовуючи при цьому саджанець. Для цього необхідно вирити ямку у формі куба зі стороною 50-60 см, потім змішати з перегноєм, грунтом. Враховуючи те, що земля поступово буде осідати, зробіть лунку на 15 см вище. Далі слід встановити підпірки, які будуть підтримувати саджанець, якщо його наздожене порив вітру.
 
Пам’ятайте, що каштан любить сонце. Легка тінь теж прийнятна для дерева, але на перших порах життя каштану потрібно сонце і тепло. Не забувайте також і про те, що дерево виростає з пишною розкидистою кроною, тому навколо місця посадки має бути близько 5 метрів вільного простору.
 
Також досвідчені садівники рекомендують перші два роки ростити каштан вдома, для того, щоб деревце підросло і зміцніло. Якщо ви вирішили прислухатися до цієї поради, пам’ятайте, що каштани – листопадні дерева і на зиму їх потрібно поміщати в прохолодне місце.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: