Як посадити яблуню?

Якщо ви вважаєте, що для того, щоб посадити яблуню, треба обов’язково бути садівником, то ви глибоко помиляєтеся. Ніяких секретів у посадці цього дерева немає і з цієї простої роботою зможе впоратися кожен з нас.

Перед тим, як посадити саджанець, потрібно приготувати місце для майбутнього дерева. Місце потрібно готувати з осені, а от саму яблуню садити навесні. Чому ж дерева не варто садити восени? Вся справа в тому, що маленькому саджанцю складно пережити сувору зиму з її морозами, сильними вітрами і великою кількістю снігу. Яблунька може просто загинути, так і не закорінившись на місці посадки.

Місце для посадки повинно бути сонячне і обов’язково захищене від вітру. Це потрібно для того, щоб комахи без зустль могли запилювати дерево, а ми могли отримати відмінний урожай наливних яблучок. Яму теж потрібно вирити з осені. Тут є одне правило – її обов’язково необхідно засипати грунтом, щоб навесні в ній не скупчилася тала вода, і посадка саджанця була відкладена на невизначений термін. Можна приготувати яму і навесні, наприклад , вирити її за 10 днів до передбачуваного дня посадки. А перед посадкою в землю варто внести добрива. Це може бути перегній або гній. Діаметр ями для посадки яблуні повинен бути не менше 100 см, а глибина приблизно 90 см.

Перед тим , як посадити саджанець яблуні на вибране місце, його коріння необхідно на 2 години занурити у воду. Потім засипати в яму для яблуні невелика кількість верхнього шару землі, який при копанні ями варто відкласти в сторону. Після цього саджанець обережно опустити в його новий «будиночок», розправити коріння майбутньому дереву і обережно засипати землею. Добре, якщо в цій справі у вас буде помічник, який зможе утримувати саджанець точно по центру приготовленої ями. Після того, як коріння будуть засипані, а яма наповниться землею, її обов’язково потрібно утрамбувати. Потім можна внести невелику кількість перегною або іншого добрива. Після цього саджанець вимагає рясного поливу, а це 4 великих відра води.

Через 3 – 4 дні саджанець знову необхідно полити. І тут теж знадобиться три -чотири відра води. Щоб волога випаровувалася не так швидко, навколо яблуньки зробіть невеликий валик із землі і присипте його тирсою. І, звичайно, не забудьте прив’язати саджанець до кілка, який варто вбити в землю.

Якщо ви одночасно висаджуєте кілька дерев, то відстань між ними не повинно бути менше 4 метрів. Інакше під час росту дерева будуть заважати одне одному. Всі ці правила дуже прості і запам’ятати їх не складе труднощів. Але посадити яблуню – це ще половина справи . Найголовніше – це правильно вибрати саме той сорт, який вам потрібен. І тут без фахівця просто не обійтися. Самі ж саджанці не варто купувати на базарі, бо за один сорт вам там можуть продати зовсім інший. Купувати саджанці варто тільки в спеціалізованих розплідниках, де вам не лише правильно підберуть сорт яблуні, але і розкажуть про те, як за нею доглядати. Та й купити тут поганий, нежиттєздатний саджанець практично неможливо.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: