Як поставити пароль на комп’ютер?

Інформація – це теж майно. І про її збереження слід ретельно дбати, якщо до вашого комп’ютера мають фізичний доступ сторонні особи. На роботі – щоб колеги не крали ваші ідеї або не могли внести зміни в результати роботи з тією чи іншою (але у всякому разі недоброю) метою. Вдома – щоб машиною не користувалися діти та інші домочадці, які, знову ж таки, могли б завдати шкоди зберігається на ній інформації. Зрештою, комп’ютер – не тільки робочий інструмент, але й особистий простір, копатися в якому без дозволу- це все одно що обшукувати чужі кишені. <="mso-ansi-language: UK;"> Але так як сподіватися виключно на порядність оточуючих можна не завжди, краще убезпечити свою машину паролем.

 
Якщо ви – єдиний законний користувач даного комп’ютера, ви за замовчуванням маєте права адміністратора. Тоді встановити пароль самостійно не складе труднощів. У меню «Пуск» знаходимо «Панель управління», а там -«Облікові записи користувачів». Двічі клікаємо на цьому пункті – з’являється вікно. Тиснемо на «Зміна облікового запису». Вибираємо запис (якщо за вашим комп’ютером працюють інші люди, вона може бути не одна – не перепутайте, виділіть саме свою)  і переходимо на «Створення пароля».
 
У вікні вказуємо той набір символів, який буде вашим паролем. Коротка рекомендація: не беріть в якості пароля ні занадто очевидних слів, ні абракадабру, яку тут же забудете. У першому випадку, підібрати «ключ» до вашого комп’ютера буде занадто легко – тому свої ім’я, посаду, дату народження, або цифру «1111» краще таким чином не використовувати. З іншого боку, записувати складний пароль на папері, щоб підглядати кожен раз, теж не діло: цю ж саму шпаргалку може знайти і скопіювати хтось інший. І вже зовсім недобре, якщо ви придумаєте підходящий «ключ», але потім самі ж його забудете. Ідеальний пароль містить 5-7символів, серед яких є як малі та великі літери, так і цифри. До речі, можете допомогти собі, включивши «напоминалку», яка буде з’являтися кожного разу біля поля введення пароля. Це буде виглядати приблизно так: «Летіли два крокодили, один жовтий, інший на північ. Який з них був у комбінезоні? ». І ви безпомилково відповідаєте на полі вводу: «Gfk3S1». Все очевидно, але тільки вам – якщо хтось в цей момент буде заглядати за плече, то нічого не зрозуміє. Отже, ви придумали, двічі ввели і запам’ятали свій пароль. Тисніть «Ок», готово. Тепер у ваш обліковий запис без хитрого «ключика» не потрапити.

Ось другий спосіб, за допомогою нього можна встановити пароль на систему, тобто комп’ютером взагалі не зможе користуватися ніхто крім вас.Включаючи комп’ютер, затисніть і тримайте клавішу «Del», поки на екрані нез’явиться інтерфейс BIOS. Миша вам не знадобиться – переміщайте курсор стрілками «Вгору» і «Вниз». Вибирайте «Set user password», тисніть «Enter». Двічі введіть символи, які будете використовувати в якості пароля. Даліперейдіть до розділу «Advanced Bios Features», і там в пункті «Password Check»значення «BIOS» поміняйте на «System». Тисніть «F10», коли система попросить вас підтвердити зміни, зробіть це клавішею «Y». «Enter», готово – комп’ютер перезавантажиться, після чого комп’ютер зажадає ввести пароль.
 
Якщо комп’ютер – власність підприємства, на якому ви працюєте, вам можуть не дозволити змінювати налаштування BIOS і запаролювать систему. Але якщо з міркувань безпеки все ж варто це зробити, проконсультуйтеся з системним адміністратором,у веденні якого знаходяться комп’ютери. Можливо, він навіть зробить все сам -вам залишиться лише придумати й запам’ятати пароль.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: