Вагітність – це особливий період у житті жінки. Саме тому, всі майбутні матусі, відчуваючи відповідальність за нове життя намагаються зробити все можливе, щоб маленькій дитинці було комфортно в їх животику.

Жінка відмовляється від шкідливих звичок, намагається правильно харчуватися, обов’язково дихає свіжим повітрям і слухає приємну музику, а також ні в якому разі не дивиться на негарні речі і жахливих людей.
І, як завжди, забуває про найголовніше. Для того, щоб малюк правильно розвивався і відчував себе максимально комфортно, самій мамі має бути добре. А це, безпосередньо залежить від довгого, спокійного сну та гарного відпочинку.
А ось тут і криються проблеми. У перший триместр вагітності, починає виробляється гормон прогестерон, який буквально «валить матусю з ніг» і не випускає з лап Морфею ні на хвилинку. Тому так хочеться спати, але, але і ще раз але! Більшість жінок, у цей період – працюють, і поспати їм не завжди вдається.
Ну, а в третьому триместрі вагітності, коли здавалося б, «спи – не хочу», заважає зовсім не робота, а вже досить великий животик. Особливо сильні незручності відчувають любительки спати, якраз на цьому самому животику. А ще судоми, які часто прихоплюють у момент самого солодкого сну і часті забіги в туалет, які теж особливої ​​радості не викликають.
Незважаючи на всі ці незручності, відпочинок потрібен обов’язково. Тому майбутня матуся, просто зобов’язана постаратися і виробити свої правила і звички, які допомагатимуть їй спати довгим і безтурботним сном.
За всю багатовікову практику вагітності, жінки виробили безліч способів, що забезпечують комфортний відпочинок. Наприклад, жінки Індії, використовували перед сном пахощі з маслами лаванди, що володіє заспокійливим ефектом. Цей метод актуальний і в наші дні.
Але ми розглянемо більш сучасні прийоми, які безпечні і підходять майже для кожного. Почнемо, мабуть, з першого триместру. У першу чергу, хотілося б зауважити, що боротися з гормоном прогестероном, що не можливо, а найголовніше немає ніякого сенсу. 90% жінок, при вагітності, відчувають ті ж відчуття, що і ви, тому порада одна – лягайте відпочивати, як тільки з’являється така можливість, пройде небагато часу і сонливість відступить.
Набагато важче боротися з порушенням сну і безсонням в другому і третьому триместрі вагітності. Але «способи боротьби» все таки є:

1. Для початку запам’ятайте, для кращого сну, потрібно намагатися засинати і прокидатися, по виробленому режиму. (Наприклад в 22:00 вирушаємо спати, а прокидаємося о 8:00).

2. Перед сном обов’язково провітрюйте приміщення і гуляйте на свіжому повітрі. Кисень сприяє «налаштуванню організму на сон». А також не забувайте, коли дихаєте ви, дихає і ваша дитина, і, чим більше свіжого повітря, тим краще.

3. Виберіть найкраще положення для сну. Вчені рекомендують спати на лівому боці, так як на правому знаходиться нирка, яка під вагою плоду може здавлюватися і приносити неприємні наслідки.

Звичайно, рада «вибрати зручну позу» не така вже і проста, особливо за кілька тижнів до пологів, але завдяки турботі сучасних вчених про вагітних, цілком здійснена. Спеціальні подушки для майбутніх матусь, виконані у формі банана, дуже допомагають. Ця подушка підкладається під голову, ноги і живіт, і ви дійсно відчуваєте себе комфортно, незалежно від розміру вашого животика.
Якщо ж можливості придбати цей предмет немає, то ви цілком можете скористатися двома звичайними подушками, підклавши одну під животик, а другу між ноги. Приємна особливість таких подушок полягає ще і в тому, що потім їх можна використовувати в якості такого аксесуара як подушка для годування, тобто відпадає необхідність купувати 2 речі.

4. Пийте менше рідини перед сном, це дозволить уникнути частих «забігів» в туалет.

5. Склянка молока з медом на ніч, відмінне заспокійливе і корисний засіб.

6. А вживання продуктів і вітамінів, що містять кальцій і магній, допоможе зменшити частоту нічних судом.

Ну от, начебто і все. Солодких вам снів і здорових діток!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.