Як потрібно виховувати свою дитину?

Як закласти дитині ті навички, які допоможуть йому в дорослому житті? Це питання, напевно, задає собі більшість батьків. На думку експертів, акцент батьків на академічній успішності не формує у дитини необхідних цінностей. Набагато важливіше налаштовувати дітей на старанність і працьовитість. Іншими словами, тут важливий сам процес, а не результат.

Прагнення до отримання в школі високих оцінок може принести негативні плоди. В цьому випадку діти не розвивають необхідні життєві навички, які знадобляться їм у перспективі, через десятки років. На думку психологів, формування самоконтролю, мотивації, цілеспрямованості, стійкості і працьовитості набагато важливіші для довгострокового успіху, ніж високі оцінки.

Що ми намагаємося зробити, коли думаємо про виховання дітей? Ми намагаємося наділити дитину такими якостями, щоб дитина сама стояла на ногах і через 35 років. Це не те ж саме, що хороші оцінки з математики. Чи варто хвалити дитину за хороші оцінки або краще заохочувати його старанність? Експерти вважають, що це важлива відмінність: старанно працювати або «просто отримувати, будучи розумною».

В ході однієї серії досліджень діти вирішували математичні завдання, після чого їх хвалили або за їх інтелект, або за їх нелегку працю. Через деякий час діти з першої групи стали гірше справлятися із завданнями або шукали легких шляхів, уникаючи проблем. Заохочення старанної праці стимулює до більш сильної мотивації. Діти, яких постійно хвалять за їх розум, через час, губляться при виникненні труднощів. При прояві старанності дитина буде дорожити досягнутими плодами і сформує правильні цінності, які допоможуть їй в суспільстві.

Батьки повинні ретельно підбирати слова. Замість того щоб сказати: «Ти, молодець, що отримав п’ятірку по контрольній». Правильніше буде відзначити: «Я пишаюся, що ти так старався і старанно працював». Обидві відповіді справедливі, але останній робить акцент на зусиллях. Це стимулює дитину продовжувати намагатися в майбутньому. Цей принцип не обмежується шкільною успішністю. Його слід поширювати на всі галузі творчості і життя дитини. Тому, замість питань про кількість очок, набраних в баскетбольній грі, краще уточнити враження і переживання дитини, розпитати про витрачені зусилля.

Не варто також налаштовувати дітей на те, щоб вони були успішні у всіх справах. Це неправильне уявлення. Жодна доросла людина не є професіоналом у всьому, тому не варто надавати зайвий тиск на дитину. Більш важливою стратегією буде виявлення легких і важких занять для дитини. Те, що добре виходить, може стати центральним видом діяльності. Останнє можна розглядати як хобі. Коли дитині кажуть, що чекають від неї успіху у всьому – це рівнозначно тому, що готують її до провалу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: