Як поводитися під час грози?

Що робити, якщо негода застала вас в будинку
 
– Закрийте всі вікна, щоб блискавка не змогла проникнути в приміщення. Вимкніть електроприлади, телевізійну антену. Не стійте біля вікна, біля каміна, батареї – всі ці предмети можуть притягнути розряди блискавки. Домашній і мобільний телефони з цієї ж причини краще відключити.
 
– Щоб блискавка не влучила в будинок, встановіть поруч з ним громовідвід. Зробити його можна самому, досить до залізного прута (довжиною не менше 10 метрів) приварити або прикрутити болтами загострений на одному кінці 40-сантиметровий металевий стрижень, він буде «ловити» блискавку. Інший кінець прута потрібно спаяти з заземлювачем – ним можуть бути металеві предмети або мотки дроту. Їх потрібно вкопати на метрову глибину в землю під громовідводом. До речі, громовідвід повинен знаходитися не ближче 20 сантиметрів від будівлі.
 

На вулиці
 
– Підіть з височин, не підходьте до металевих парканів, ліній електропередач, закрийте парасолька – метал приваблює блискавку.
 
– Не ховайтеся під високими деревами, особливо під соснами, дубами й тополями – в них, частіше, ніж в інші дерева потрапляє розряд блискавки.
 
– Не ходіть босоніж. Найкраще, якщо взуття буде на гумовій підошві. Можна сісти або лягти на ізоляційний матеріал: колода, дошку, рюкзак. Головне не сидіти на землі, тому що електричний розряд передається по ній.
 
– Під час грози не купайтеся у водоймі і не стійте на березі.
 
– Не стійте біля багаття: стовп гарячого повітря – хороший провідник електрики.
 
В машині
 
– Не виходьте з автомобіля, закрийте вікна і опустіть антену радіоприймача. Машина – найкраще місце, щоб сховатися під час грози, так як вона повністю ізольована.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: