Як позбавити кішку від бліх?

У багатьох з нас є домашні вихованці, яких ми дуже любимо, а вони люблять нас. Але, на жаль, іноді у цих пухнастих і милих створінь з’являються блохи – кровоссальні комахи. Хороший господар, помітивши на своєму кошеняті цих паразитів, обов’язково замислиться над тим, як від них позбутися. Ми, в свою чергу, обов’язково дамо вам корисні рекомендації і допоможемо розібратися в цьому питанні.

Для початку пропонуємо з’ясувати, звідки можуть взятися блохи у домашнього кота. Якщо, наприклад, ваш улюбленець живе вдома, а на вулицю виходить іноді, щоб прогулятися, то тут все очевидно – він може підчепити бліх при контакті з вуличними тваринами, або вони самі можуть застрибнути на вашого кота, коли він буде грати у дворі, особливо навесні.

Добре , з цим розібралися. Звідки тоді візьмуться блохи у вашого котика, якщо він взагалі не виходить на вулицю? Відповідь проста – ми самі можемо принести цих «гостей» в будинок на одязі або взуття. Також вони можуть потрапити в квартиру через щілини або відкриті двері і не давати про себе знати кілька днів. Коли кіт буде проходити повз блохи, вони відчують це, вилізе зі свого укриття і без зусиль стрибне на кота.

Нагадаємо, що ці комахи здатні стрибнути на 30 см в довжину і на 20 см у висоту. Також відзначимо, що у них плоске тільце, що дозволяє вільно пересуватися і утримуватися в шерсті кота. Опинившись на місці, комаха прокушує шкіру і отримує свою порцію крові. За один день блоха може випити приблизно в двадцять разів більше її власної ваги.

Що ж, давайте захистимо свого домашнього улюбленця і позбавимо його від страждань, яких він не заслуговує.

Як врятувати кота від бліх

Для вирішення цієї проблеми ми рекомендуємо використовувати сучасні традиційні засоби:

Краплі «Advantage» (у дозуванні 0,4 і 0,8 ). Це нешкідливі краплі, які допомогли вирішити проблему, яка розглядається багатьом господарям. Просто капаєте між лопаток і по довжині спини і чекаєте. Звичайно, не обов’язково купувати саме цей препарат. Проконсультуйтеся з продавцем і дізнайтеся, який засіб проти бліх на сьогоднішній день найбільш ефективний.

«Frontline». Добре себе зарекомендували і ці краплі. Уважно прочитайте інструкцію і скористайтеся ними. Через 1-2 дні блохи зникнуть. Як правило ефект триває більше двох місяців.

Ще один спеціальний засіб, що дозволяє позбавитися від бліх – шампунь «Тузик». Перед застосуванням шампунь збовтують і розводять в чистій воді. Приготованим розчином ретельно змочують шерсть тварини, залишають на п’ятнадцять хвилин і змивають теплою водою. Шампунь не повинен потрапляти на слизову оболонку ока тварини.

Якщо немає можливості купити засіб в зоомагазині, спробуйте вирішити проблему самостійно – вимийте вихованця простим котячим шампунем або милом, після чого візьміть гребінь і вичешіть комах.

Але це ще не все. Лікування домашнього улюбленця має бути комплексним! Обов’язково після купання замініть підстилку, на якій спить ваш улюбленець, або гарненько продезінфікуйте її.

Як правильно купати кота

Наберіть у ванну трохи теплої води (не гарячою), а на дно покладіть гумовий килимок, щоб лапи чотириногого друга міцно стояли і не ковзали. Хоча, якщо ви наберете в ванну 2-3 см води, ковзати ваш пухнастик точно не буде.

Отже, посадіть кота у ванну мордочкою в бік стіни і починайте поливати його теплою водою. Вже через 3 хвилини візьміть шампунь, рясно полийте ним спинку кота, після чого починайте гарненько намилювати. Звичайно, кіт буде жалісливо нявкати, але ви не звертайте на це уваги. Намилюйте гарненько лапи, живіт, хвостик і шию. Голову не чіпайте взагалі.

Під час купання не забувайте розмовляти зі своїм вихованцем, заспокоюйте його. Коли ви повністю намилите кота, починайте не поспішаючи змивати все, намагаючись не потрапляти водою у вуха. Тікаючих комах відразу ж змивайте водою.

Якщо ваш кіт постійно виривається і дуже не хоче приймати водні процедури – покличте когось на допомогу, але зазвичай до цього справа не доходить. Відразу після купання обов’язково висушіть його будь-яким зручним способом, наприклад, рушником. Як варіант можна посадити кота поряд з включеною духовкою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: