Як позбутися кротів?

У даній статті ми розглянемо поширену проблему садівників і дачників – присутність на дільницях кротів. Всі чудово знають, які купи і вибоїни залишають після себе ці землекопи. У кожного 3-го дачника і городника, кожен сезон стає актуальним таке питання, як боротьба з кротами. Для того що б ефективно боротися з кротами потрібно знайти правильний підхід до цієї справи.
 
Розглянемо методи боротьби з кротами:
 
1. Народні методи.
 
а ) Взяти добре протухлу рибну субстанцію або людські фекалії і засунути в норки крота. Відмінно підходить тухлий оселедець, який потрібно розрізати на шматочки. У кротів добре розвинений нюх, і вони довго не витерплять в цьому смороду. Недолік – сморід будуть відчувати не тільки кроти, але й ви самі.
 
б) Затопити нори водою зі шланга. Якщо рельєф системи нір підходящий, то кріт обов’язково перейде в інше місце. Ефективно проти всіх «землекопів». Якщо в норах буде вода, то доведеться рити нові в іншому місці. Істотний недолік – кріт може повернутися на колишні території, коли ви перестанете його топити.

в) Посадити на ділянці чорну квасолю або боби. Деякі кроти не переносять запах бобових і незабаром покинуть вас. Так само з рослинних методів радять засовувати в нори свіжі, розім’яті листя конопель, але в нашій країні це може бути протизаконно.
 
г ) Встановити у себе на ділянці, неподалік від кротовин, звичайний вітряк, зроблений з пластикової півтора літрової пляшки, бажано на металевому пруті, вставленому в землю не менше на 30 сантиметрів. Взагалі це мало ефективно, якщо кроти вже завелися на території. Якщо Ви хочете запобігти їх появі, то можна застосувати і цей спосіб.
 
2. Знищують методи.
 
а ) Застосування щурячих отрут. Якщо ви розкладете по норах щурячу отруту, куплену в будь-якому господарському магазині, то через деякий час кроти загинуть.
 
б) Установка капканів і пасток. Необхідно встановити капкани або пастки від кротів близько кротовин і чекати поки вони в них попадуться.
 
3. Прилади для відлякування.
 
Відлякування кротів – досить ефективний і гуманний засіб позбавлення від кротів. Вартість одного приладу від 100 до 1000 грн, залежно від країни виробника і площі дії . Вкопуються в землю і створюють неприємні для кротів вібрації в грунті. Рекомендується використовувати декілька приладів на ділянці.
 
4. Служба знищення кротів.
 
Можна викликати фахівців і вони встановлять пастки і капкани з приманкою, там де потрібно і потім утилізують трупи тварин. Спосіб вірний і дієвий, але не дешевий і не гуманний.
 
Для ефективної боротьби з кротами рекомендується використовувати кілька способів. Найбільш дієвий, швидка комбінація: розкласти по норах кротів тухлий оселедець, нарізаного шматками і встановити дешеві відлякувачі кротів, краще декілька штук (кількість залежить від площі) по периметру ділянки. Запах в тандемі з приладами швидко проженуть кротів, після того як запах зникне, відлякувачі не дадуть кротам заселиться назад.
 
Що стосується відлякувачів кротів, то чим дорожче модель, тим більший у них радіус дії. Як показує практика, площа відлякування, заявлена виробником, менше реальної. Зазвичай радіус дії 20 – 30 метрів. Тому потрібно використовувати декілька пристроїв, що б виключити появу кротів в місці де відлякувач вже не діє.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: