Кріт являє собою невелику комахоїдну тварину, розміром до 15 см. Здавалося б він досить безпечний і навіть корисний, оскільки риє ходи, а значить, відмінно рихлить землю і з’їдає личинки різних шкідливих комах. Але, тим не менш, дачники від них позбавляються і, напевно, не просто так.
 
Справа в тому, що кроти риють свої ходи на невеликій глибині, через це коріння рослин залишаються в цих порожнечах, в повітрі, і засихають. Часто їм загрожує навіть загибель. Також несподівано купки землі часто псують зовнішній вигляд галявин, клумб. А найголовніше, що заривати ці ямки і поправляти красу на грядках марно – неодмінно з’являться нові купки. Крім личинок комах, ці тварини ще й люблять з’їдати дощових черв’яків, а їх користь для грунту відома всім. Тому якщо земля на ділянці багата на наявність хробаків, то обов’язково з’являться і кроти.
 
Від кротів позбавлятися необхідно, так як вони добре плодяться, а значить, посадки швидко будуть загублені. Також відомо, що вони зазвичай проживають цілими родинами.
 

Можна спробувати позбутися від цих тварин самостійно, але це досить непросто. Способів в народі відомо безліч, аж до таких жорстоких, як підривання петард, але не всі з них працюють. Через незнання деякі садівники намагаються зруйнувати лабіринти кротів, засипаючи їх землею, але це марно – вони будуть рити нові ходи.
 
За порадами фахівців, добре допомагають спеціальні отрути, капкани, кротоловки. У разі використання отрути необхідно знайти активний хід і опустити на дно через невеликий отвір приманку. Якщо не допомагає, то через деякий час потрібно повторити процедуру. Але потрібно пам’ятати, що хімікати небезпечні для людини, до того ж не кожен зможе ось таким негуманним способом вбити звірка. Як же ще можна від них позбутися і при цьому не принести шкоди нікому?
 
Найпростіший і досить ефективний спосіб – відлякування за допомогою шуму. Для цього знадобиться увіткнути в землю палицю, а на неї повісити консервну банку, яка буде шуміти на вітрі і відлякувати тварина. Також можна вкопати в землю пляшку під кутом 45 градусів – вітер буде задувати в неї і жахливий свист буде лякати звірка.
 
Крім таких простих саморобних способів існують в продажу спеціальні електронні відлякувачі для кротів, які випромінюють інфразвук, який жахливий для них. Інфразвук, на відміну від ультразвуку, поширюючись в землі, не діє згубно на мікроорганізми, так корисні для грунту.
 
Також ці тварини не переносять деякі запахи. Можна вкопати в землю змочені в гасі, бензині, нашатирі ганчірки. Тільки заливати ці рідини в грунт не можна, так як вона буде зіпсована. Можна кинути в ходи тухлі яйця або голови оселедця – рибний запах вони теж не люблять. У цьому випадку звір може закупорити діру з джерелом запаху і прорити новий лабіринт.
 
Можна посадити на грядку, де виявлені ямки, боби. Навіть якщо не допоможе в боротьбі з кротами, зате буде врожай.
 
Якщо кроти ще не з’явилися, то вам дуже пощастило і ще є час захистити свою ділянку від їх навали, і тоді не доведеться ламати голову над тим, як позбутися кротів. Тваринки можуть прибігти від сусідів, а якщо ділянка розташована поруч з лісом, то вони обов’язково поселятися на ваших угіддях. Для профілактики достатньо обнести всю площу по периметру сіткою або шифером, укопаним на глибину близько півметра. Цього буде цілком достатньо, так як кроти риють свої ходи не глибше, ніж на 20 см.
 
Собаки і кішки люблять полювати на цих тварин, так що власникам домашніх тварин, можливо, навіть не доведеться клопотатися через непроханих гостей.
 
Ну, а якщо зовсім шкода звірка, то можна засипати його хід землею і почекати, коли він прийде виправляти непорядок. Рух його легко виявити – грунт буде ворушитися. У цей час його потрібно буде підкопати лопатою, кинути у відро і зі спокійною душею відпустити в лісі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.