Як позбутися накипу в чайнику?

Накип в чайнику. Напевно, немає такої людини, хто не стикався б з цією проблемою. Будь-яку неприємність краще запобігти. Якщо ви знаєте, що у вас жорстка вода – використовуйте фільтр. Вода стане більш м’якою і смачною, а ваш чайник прослужить довше. Але навіть використання фільтру не захистить повністю від накипу.

Вже наявний накип допоможуть зняти як спеціальні сучасні, так і народні засоби:

1. Антинакип. Порошок, що продається в магазинах. Як би він не називався, в основі його складу знаходиться кальцинована сода, пом’якшувальна жорстку воду. На упаковці обов’язково буде написаний спосіб застосування і дозування порошку для досягнення бажаного ефекту.

2. Сода. У поєднанні з лимонною кислотою вона здатна розпушувати накип. Поширений серед господинь рецепт: заливаємо в чайник воду, додавши в неї 1 столову ложку соди. Якщо воду в чайнику закип’ятити і дати відстоятися 20 хвилин, після цього накип на стінках і дні стане рихлим. Воду злити, потім процедуру повторити, додавши замість соди 20 грам лимонної кислоти, яка роз’їсть розпушений вапняний наліт. Після чищення обполоснути чистою водою.

Читайте також: Як почистити електричний чайник?

3. Огірковий розсіл. Господині зі стажем, стверджують, що врятувати чайник від накипу допоможе огірковий розсіл. Наливаємо розсіл в чайник і доводимо до кипіння. Даємо охолонути. Знову доводимо до кипіння і знову охолоджуємо. Повторити два – три рази. Після вміст чайника вилити, обполоснути холодною водою. Про запах під час чищення господині замовчують.

4. Спрайт, Фанта і Кока-кола. Ці «чудодійні напої» вже завоювали славу дуже хороших розчинників. Не виняток і накип. Наливаємо в чайник напій, доводимо до кипіння і даємо покипіти хвилин 5, після чого охолоджуємо. При сильному накипі вилити вміст після першого разу і повторити заново. За рахунок вмісту в напоях лимонної кислоти та інших добавок накип легко очищається.

5. Шкірка картоплі. Шкірку від 1-2 картоплин кладемо заливаємо водою. Після кип’ятіння даємо охолонути, а після охолодження чистимо чайник. Якщо накип все ще залишається – повторюємо процедуру. Можна також використовувати яблучні або грушеві шкірки.

6. Оцет. Якщо ваш чайник металевий, то вам допоможе оцет 9%. Розбавте його водою з розрахунку 1: 1 і цей склад прокип’ятіть. Після злийте вміст і залийте чистої води. Прокип’ятіть без додавання оцту, щоб остаточно очистити чайник від усіх запахів, при необхідності кілька разів.

7. Лимонна кислота. Для чищення вам вона знадобиться в кількості 2 – 3 пакетика. Необхідно висипати їх у чайник, залити холодною водою і закип’ятити. Нехай охолоне, вилийте вміст, знову залийте води і закип’ятити. Знову вилийте. Обполосніть чайник чистою водою.

8. Кефір. При невеликому забрудненні спіралі електричного чайника можна залити на ніч кефір, вилити його вранці, ретельно обполоснути чайник і протерти спіраль м’якою тканиною.

Читайте також: Як очистити каструлю від накипу?

Підбираючи спосіб чищення Вашого чайника, не забувайте враховувати матеріал, з якого він виготовлений. Всі кислотні очисники, такі як лимонна кислота, оцет і інші не підходять для пластмасових чайників, так як роз’їдають поверхню стінок, і вона стає шорсткою, в результаті чого в наступний раз накип збереться ще швидше. З цієї ж причини не рекомендується використовувати для будь-яких видів чайників жорсткі щітки і металеві губки.

Ні в якому разі не можна використовувати засоби для чищення сантехніки або пральні порошки. Від накипу вони не очистять, а на стінках чайника залишаться навіть після багато кратного ополіскування водою.

Щоб чайник служив довше, необхідно не чекати утворення сильного накипу, а влаштовувати профілактичну чистку від нальоту 1-2 рази на місяць. Щоб максимально зменшити утворення накипу, потрібно своєчасно виливати залишки води з чайника, особливо не полишаючи її на ніч.

Не забудьте попередити своїх домочадців про чищення чайника щоб уникнути нещасних випадків. Незалежно від способу очищення кілька разів прокип’ятіть і вилийте воду, не використовуючи її для приготування напоїв, так як залишки чистячих речовин, якими б вони не були, можуть викликати серйозні отруєння.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: