Як позбутися неприємного запаху взуття?

Як нам буває соромно і незручно, коли прийшовши в гості і знявши взуття, ми з жахом розуміємо, що наші улюблені туфлі або кросівки є джерелом мерзенного запаху. Адже така проблема може підірвати впевненість у собі і навіть відштовхнути від вас знайомих людей. Напевно багато хто пам’ятає їдкий запах в кімнатах студентів або в будівельних і заводських побутівках! Давайте все ж розберемося з проблемою: як позбутися неприємного запаху взуття.
 
Урок перший, практичний
 
Усі на боротьбу з бактеріями і грибками! Адже тепле і вологе середовище є просто ідеальним для їх розмноження. І чим довше ноги знаходяться у взутті, тим більше мікробів розселиться на устілці і у всіх закутках взуття. Частіше міняйте взуття протягом дня. Знявши взуття, дайте йому просушитися і провітритися. Не залишайте у взутті шкарпетки! Не потрібно відразу після приходу ховати взуття в коробки і ставити в шафи або тумби. Розстібайте і ширше розкривайте халяви чобіт та черевиків. Якщо взуття надто вологе, то скористайтеся електросушилкою або просто напхайте всередину зім’яті газети і міняйте їх через півгодини кілька разів. Якщо устілки виймаються, то сушіть їх окремо.
 

Урок другий, технічний

 
Боремося з мікробами за допомогою технічних засобів. Якщо є можливість, то купіть ультрафілетовую сушарку для взуття. Ця штука не тільки сушить, а й вбиває мікроби і грибки, дезинфікуючи взуття. Ще одна хороша річ для боротьби з неприємним запахом взуття – це озоновий стерилізатор для одягу та взуття. Цей побутовий прилад, схожий на мікрохвильовку, відмінно бореться з мікробами і освіжає взуття. Ще один технічний спосіб – це глибока заморозка. Покладіть взуття в поліетиленовий пакет і засуньте в морозилку на ніч або повісьте в морозну ніч за вікно. При цьому велика частина бактерій і грибків вимерзає і перестає розмножуватися. Але обережно з лаковим взуттям, воно може пошкодитися.
 
Урок третій, хімічний
 
Зараз випускають багато засобів по догляду за взуттям як зовні, так і всередині її. А так само є безліч дезодорантів для взуття. З їх допомогою можна швидко позбутися неприємного запаху взуття, але не надовго і без усунення причини запаху. З народних засобів з цією напастю борються за допомогою перекису водню, оцту або горілки. Добре протріть внутрішню поверхню взуття однієї з цих рідин і залиште просохнути до ранку. Іноді у взуття просто заливають горілку або оцет, потім виливають і просушують. А ще люди радять у висушене взуття на ніч покласти полотняні мішечки з содою або зеленим чаєм. Вони є прекрасними адсорбентами і вбирають усі запахи.
 
Урок четвертий, гігієнічний
 
Якщо ми остаточно хочемо позбутися неприємного запаху взуття, то в цій нелегкій боротьбі найважливішою складовою є гігієна ваших ніг. Коли ви відчули регулярну появу неприємного запаху, до питання гігієни потрібно підійти ретельно. Ноги обов’язково потрібно мити щодня і витирати насухо, особливо між пальцями. Хоча б раз на тиждень очищайте пемзою ороговілі ділянки шкіри ніг, адже там сильно розмножуються мікроби в тріщинках. Можна після цього зробити теплу ванночку для ніг з відвару кори дуба, це розслабляє і прибирає неприємний запах.
 
Шкарпетки міняйте щодня, а по можливості і кілька разів на день. Якщо взуття дозволяє, то міняйте частіше і устілки. Зараз можна знайти одноразові змінні устілки в магазинах. Перед тим, як надіти туфлі, бажано обробити ноги лосьйоном або дезодорантом для ніг. Можна також посипати всередину антисептичну пудру, яка буде підсушувати і вбирати піт.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: