Як позбутися від безсоння?

Безсоння – це досить поширене явище в житті людини. І не варто думати, що від неї страждають тільки літні люди. В даний час безсоння проявляється і в молодому віці. Причин тому може бути декілька – це і темп життя сучасної людини, і постійна перестомлюваності, і часті стреси, і неправильний розпорядок дня, і незбалансоване харчування, і багато іншого.
 
Запорука міцного і спокійного сну – це здоровий спосіб життя і правильний розпорядок дня. Якщо ви страждаєте безсонням, не їжте перед сном жирну і важку їжу, не пийте ввечері чай або кава – ці напої збудливо діють на ваш організм, заважаючи заснути. І, взагалі, залиште звичку їсти після шести годин. Відучіться від звички “чуть-чуть полежати” після роботи, так як, коли прийде час лягати спати, ваш організм вже буде відчувати себе трохи відпочив. Не займайтеся важкими фізичними навантаженнями перед сном. Краще зробите прогулянку на свіжому повітрі. Не лягайте спати в задушливій, непровітреному кімнаті. Пам’ятайте, чим вище температура навколишнього середовища, тим складніше організму буде розслабитися і заснути. Постарайтеся засинати в один і той же час, навіть, незважаючи на те, що “у мене завтра вихідний”.
 
Ніколи не лягайте в ліжко в поганому настрої. Подумайте про щось хороше, послухайте тиху спокійну музику, прийміть розслаблюючу ванну з маслом евкаліпта, лаванди або троянди;  відженіть від себе всі погані думки. Зрештою, спробуйте почитати перед сном яку-небудь книгу. Ваш мозок, завантажений за минулий день інформацією, відмовиться сприймати ще якусь її частину і постарається заснути.
 
Щоденні заняття спортом ще нікому не зашкодили. І якщо у вас немає можливості або часу присвячувати фізкультурі якийсь певний проміжок вашого дня, то достатньо буде хоча б ранкової гімнастики.
 
Пийте заспокійливі трав’яні чаї та відвари перед сном. Відвар м’яти, меліси, материнки, чебрецю, пустирника завжди допоможуть вам розслабитися і заснути. Бажано додавати в ці настої натуральний бджолиний мед. Прекрасним і доступним засобом від безсоння є склянку теплого молока перед сном. Спробуйте пити відвар апельсинових шкірок з пустирником. У цьому випадку аромат апельсинових кірок діють розслаблюючу на весь організм, а пустирник заспокоює його. Заспокійливу дію має також настоянка валеріани – кілька крапель валеріани перед сном здатні створити диво!
 
І пам’ятайте – всі хвороби від нервів, у тому числі і безсоння.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: