Як позбутися від бур’янів на городі чи дачі?

На жаль, не існує одного універсального способу, як знищити одночасно всі види бур’янів, тому нерідко боротьба з бур’янами стає болісною і довгою. Але є чимало випробуваних методів, які неодмінно зможуть вам допомогти!

Будь-який дачник і городник неминуче стикається з проблемою бур’янів, які ростуть на ділянці. Боротьба з бур’янами для кожного з них починається з вибору найбільш ефективного способу.

Багато городників одну з головних ролей відводять перекопці землі навесні і восени. Якщо ви шукайте спосіб, як позбутися від бур’янів ефективно, то це те, що вам потрібно. В осінній період, після збору врожаю намагайтеся перекопувати якомога глибше, приблизно на 30 см. Коріння бур’янів при цьому уважно збирайте, так ви ускладните їм завдання нового проростання навесні. Якщо протягом декількох років повторювати подібну процедуру, то бур’яну стане значно менше.

Читайте також: Як боротися з бур’янами?

Якщо вам набридло влітку кожні вихідні полоти бур’яни на ділянці, то можна застосувати спосіб, що прискорює процес. На тій ділянці, яка найбільше усіяна бур’яном, посадіть горох. Коли зберете з нього урожай, горохові стебла потрібно буде на цій же грядці закопати в землю. В середині осені на цьому місці посійте насіння озимої пшениці та жита, як можна густіше. Вирівняйте грунт граблями.

Навесні саджанці проростуть, а вже до середини літа перетворяться на зелений килим, який не даватиме бур’янам розростатися. З настанням осені перекопайте ділянку вилами, також закопуючи стебла в грунт. Якщо ви хочете знайти спосіб, як позбутися від бур’янів назавжди, то відзначте для себе цей метод теж. Звичайно, він досить довгий, але зате принесе городу подвійну користь. По-перше, грунт зможе відпочити, а по-друге, ви ефективно позбудетеся від бур’яну!

Як боротися з бур’янами

Багато городників зі стажем знають, як знищити бур’яни на городі природним і досить швидким способом. Вся ділянка покривають певним настилом, який перешкоджає проникненню сонячного світла. Відповідно, це не дає бур’янам проростати.

Для цього використовуйте щільний картон, чорну плівку, спеціальний покривний матеріал чорного кольору, солому, тирсу, хвою, та інше. Для того щоб боротьба з бур’янами була більш ефективною, поєднуйте декілька способів. Наприклад, застеліть грунт, навіть прозорою плівкою, а зверху засипте соломою або будь-який інший мульчею.

Ефективним матеріалом вважають чорне агроволокно. Воно може пропускати воду і повітря, а сонячні промені ні. Але перед тим як випробувати такий спосіб вперше, заздалегідь ретельно просапайте бур’яни і тільки потім накривайте грунт. При цьому покриття має бути добре закріплено. Для цих цілей можна використовувати камені або цеглу, які розкладаються по всьому периметру.

Як позбутися від бур’янів народними засобами

Сьогодні існує багато хімічних препаратів, які дозволяють знищувати бур’ян. Але до їх появи люди знали, як боротися з бур’янами, крім прополки. Ознайомтеся з деякими способами, які слід застосовувати точковим методом:

  • сіль, нею посипають грядки;
  • оцет, ним акуратно обприскують бур’яни;
  • гербіцидне мило, готується з рівних частин солі, оцту і натертого господарського мила, також застосовується на грядках;
  • паяльна лампа;
  • фуражне зерно, сода для посипання грядок;
  • спирт. У співвідношенні 1:10 з водою потрібно обприскати грядки, за місяць до посадки рослин.

Також варто зауважити, що бур’яни можуть приносити не тільки шкоду, але і користь. Вони можуть служити компостним добривом. Для цього їх найкраще висушити і спалити, а після перегнивання розкидати по ділянці.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: