Як позбутися від дитячої агресії?

Дитяча агресія, проблема нерідка і зустрічається практично в кожній родині. Багато батьків бачать в дітях зачатки агресії, але не надають цьому великого значення, і, пускаючи все на самоплив, лише запускають положення. І тільки деякі батьки вирішують звернутися до фахівця. Решта повинні розуміти, що з проблемою агресії цілком можна впоратися самим.

 
Однією з причин агресії найчастіше є зверхність, яка може стати тією самою сніжинкою, яка перетворюється на величезний сніжний клубок.
 
Якщо дитині не вистачає батьківської уваги, то вона може проявляти агресію для того щоб на неї звернули увагу. Якщо ж батьки у відповідь на спалах, карають дитину, або ж просто не звертають уваги на неї, то у дитини можуть надалі сформуватися агресивні риси. Дитина лише просто як би попереджає батьків про те, що може щось трапитися. Також агресія може говорити про неблагополучну обстановку в сім’ї, де дитина відчуває страх і тривогу.
 
Агресії може сприяти стиль виховання: авторитарний (коли дитину занадто сильно контролюють) або ж навпаки потурання (коли навпаки немає належного контролю).
 
Досить-таки часто у агресивних дітей виявляється підвищення больового порогу. Такі діти не плачуть, вони спокійні під час медичних процедур, вони можуть не помічати забитих місць або подряпин. Діти часто вважають за краще галасливі, грубі ігри з застосуванням фізичного насильства. Також часто у дітей знижений інстинкт самозбереження, вони можуть кинутися в бійку зі свідомо сильним противником. Але буває навпаки, коли інстинкт самозбереження добре розвинений, діти навпаки намагаються заподіяти шкоду більш слабким.
 
Щоб справитися з агресивними спалахами, батькам потрібно навчити дитину 3 простих речей:
 
1) навчити дитину тримати себе в руках у ситуаціях, що провокують гнів, але якщо йому це дається насилу, то потрібно навчити її висловлювати агресію побічно, наприклад, на неживих предметах;
 
2) навчити дитину прямо говорити про свої почуття;
 
3) формувати у дитини здатності до емпатії, навчити її довірі  співпереживання.
 
Якщо ж все зайшло надто далеко, і ви не можете самостійно впоратися з цією проблемою, слід обов’язково звернутися до фахівця. Досвідчений психолог проведе необхідні тести, поспілкується з дитиною і підкаже якій лінії виховання вам дотримуватися надалі .
 
І на закінчення хотілося б сказати, що саме від батьків і від методу їх виховання залежить подальше життя дитини. Слід оточити дитину максимальною увагою і турботою. Дитина повинна розуміти, що її люблять. І якщо дитина кидається з кулаками і криками, то в даній ситуації просто потрібно міцно обійняти і притиснути до себе. Що означатиме, що мати здатна зрозуміти і витримати його агресію.
 
Материнська любов і ласка здатні заспокоїти дитину, і тим самим вирішити частину його проблем. Адже всі проблеми, які виникають і не вирішуються в дитинстві, негативно впливають на формування особистості дитини і ставлення до оточуючих.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: