Як позбутися від гикавки?

Іноді в найнесподіваніший момент нас осягає не дуже приємна річ – гикавка. Тоді ми судорожно починаємо згадувати всі способи як позбутися гикавки.
 
Давайте спочатку розберемося в природі цього явища. З медичної точки зору:
 
Гикавка – неспецифічне порушення функції зовнішнього дихання, яке виникає в результаті серії судомних скорочень діафрагми і виявляється суб’єктивно неприємними короткими та інтенсивними дихальними рухами. Один з можливих симптомів переохолодження, переїдання та ін. Гикавка викликається мимовільними синхронними скороченнями діафрагми і міжреберних м’язів, які імітують форсований вдих, проте раптове закриття дихальних шляхів надгортанником перекриває потік повітря і викликає характерний звук.
 
Отже, причинами зазвичай не систематичної гикавки можуть бути переїдання, переохолодження, «сміх чи ридання до гикавки», перебір спиртного або газованої води і т.д.
 
Але бувають і серйозні причини, пов’язані з проблемами здоров’я. Гикавка може супроводжувати ниркову недостатність, панкреатит, пухлини шлунка або стравоходу і навіть інфаркт міокарда. Також це явище буває після операцій на шлунку або внаслідок психічних захворювань. А ще це може статися від банального переляку.
 

Ми розберемося як позбутися гикавки, яка трапляється рідко і несподівано, а не внаслідок хвороб. Про затримку дихання на максимальний час знають всі, але не завжди допомагає. Наведемо корисні поради, які обов’язково допоможуть.
 
Найстаріший народний – випити холодної води. Воду потрібно пити маленькими ковточками, злегка зігнувшись або подавшись вперед, зробити необхідно 9 ковтків, віддаляючи від себе склянку якомога далі і потягнувшись за ним.
 
Переключення уваги. Різко несподівано налякати, крикнути голосно. Або поступово спробувати напружено думати про те, хто це так вас згадує, вгадати його. Такі дії перемикають активність мозку на більш значущу дію, ніж гикавка.
 
Сильний смаковий подразник. Потрібно пожувати і проковтнути шматочок лайма, кислого лимона, перець чилі. Такий різкий удар по смаковим рецепторам припиняє спазми діафрагми.
 
Радикальний і не дуже приємний. Потрібно спробувати викликати у себе блювотний рефлекс. Тобто натиснути пальцем на корінь язика або хоча б спробувати засунути два пальці глибше в рот. Блювотний рефлекс переб’є рефлекс гикавки і ви позбудетеся від неї. Головне при цьому не перестаратися.
 
Простий, але потрібні чисті руки. Відкрийте широко рот, висуньте язик, візьміться пальцями за кінчик язика і сильно потягніть його вперед і потримайте так кілька секунд.
 
Викликати інший природний рефлекс, який переб’є гикавку. Наприклад, понюхати мелений перець і викликати чхання. Сильне чхання повинно перебити гикавку.
 
Приємний, але ефективний. Кінчиком свого язика полоскотати собі піднебіння. Повторіть кілька разів і спазми зніме як рукою .
 
Метод, який використовують балерини. Ось як його описала балерина лондонського театру: «Дла нас, балерин, гикавка – справжнє нещастя, особливо під час танцю. Але у нас є вірний засіб проти цього. Людина, яка гикає, повинна закласти руки за спинними і великими ковтками випити воду з склянки, що тримає інша людина. Гикавка майже відразу проходить.» Метод дієвий і перевірений на практиці.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: