Просто дивно, скільки неприємностей і незручностей може заподіяти людині таке маленьке, здавалося б , беззахисне створіння як клоп? Ну що може зробити сантиметровий жучок? Розчавили його, і немає проблем. Ах, якби все було так просто. А тепер уявіть, що таких комашок сотні, тисячі, кожна з яких раз у раз норовить присмоктатися і попити заповітної кровиночки? Місця укусів потім сверблять, а яка при цьому заноситься інфекція знає тільки досвідчений дерматолог, а може, венеролог або інфекціоніст. Тут вже кому як пощастить. Клопи вже не здаються такими вже безпорадними і нешкідливими?

Як виглядає домашній клоп?

Різновидів цих створінь існує більше 50 мільйонів, але людям в побуті найчастіше доводиться мати справу з постільними, або домашніми клопами. Середня довжина цього «чудовиська» становить 3-5 мм, але він може виростати і до 1 см. Його тіло сплющене, суцільно покрито густими волосками. Колір комахи – брудно жовтий, який може червоніти у міру того, як воно «наїдається» людської або тваринної крові. Голова обладнана спеціальним хоботком, призначеним для проколу тканин і безпосереднього висмоктування крові.

Верхні і нижні щелепи комахи виглядають як нерозчленовані колючі щетинки, в загальній складності утворюють два канали, з яких вузький призначений для подачі слини безпосередньо в місце уколу, а широкий – для висмоктування крові. Примітно, що клопи колись мали і крила, які були ними втрачені в результаті ведення паразитичного способу життя.

Вищезазначені «кровопивці» видають специфічний запах, який ніяк не можна назвати приємним. Відсутність крил не заважає цим комахам безперешкодно переміщатися по повітрю, чому сприяє мала вага тіла і його сплющеність, що дозволяє їм пересуватися методом планування.

Гнучкість і особлива геометрія сегментированного тіла голодної клопа знижує рівень його уразливості при механічному способі боротьби з останнім, тобто розчавити його руками вкрай важко. Значно спрощується завдання за умови, що непроханий мешканець ситий, а значить, менш рухливий і має більш округлу форму.

Звідки чекати біди?

Природно, клопи з нізвідки не беруться. У будинку вони з’являються або своїм ходом, або на шерсті домашніх тварин, або навіть з людською допомогою. Багато хто помилково вважає, що ці паразити поселяються тільки в брудному, неохайному приміщенні. Якраз навпаки, їм більше до смаку доведеться порядок, чистота і затишок, жоден будинок від появи таких нежданих гостей не застрахований. Шляхів занесення в будинок таких «сусідів» можна перерахувати незліченну кількість, всіх навіть і передбачити неможливо. Приміром, «нові мешканці» можуть опинитися у вашій оселі разом з новопридбаною меблями, одягом та іншими речами. Джерелом «живності» можуть стати навіть майстри з ближнього зарубіжжя, яким ви довірили проведення ремонту у власній квартирі.

Позбавлення від паразитів

Сьогодні процедура виведення клопів, вже не викликає у «потерпілих» так багато обурення, як раніше. Головне, ні в якому разі не керуватися відверто маячними порадами, що включають в себе читання змов на невідомій мові, яке супроводжується вигнанням паразитів несамовитими звуками, які видаються шаманським бубном, і навіть змазування населеної клопами заражених меблів свіжим огірком. Всі ці псевдо методи ніяких позитивних результатів не принесуть, ну, окрім, хіба що усмішки в очах співчуваючих сусідів.

Не варто сподіватися і на те, що змучені голодом кровопивці підуть самі. Ці комахи здатні витримувати тривале голодування, яке, до речі, лише посилить і ускладнить боротьбу з ними, оскільки голодні клопи мало уразливі для більшості засобів, спрямованих на їх знищення.

Отже, існує кілька основних способів боротьби з клопами, які дійсно в змозі принести бажаний результат:

– Механічний. Відноситься до категорії найбільш невдячних, оскільки неможливо зібрати всіх комах вручну і передавити кожного з них, толку від цього буде мало. Залишається тільки викинути заселені паразитами меблі, що допоможе тільки, якщо вони не встигли заполонити інші місця житла.

– Фізичний, в рамках якого активно застосовується крутий окріп, водяна пара і різні пекучі рідини: скипидар, гас, денатурат.

– Хімічний, який передбачає використання всіляких отруйних препаратів, найбільшу популярність серед яких є дихлофос .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.