Як позбутися від колорадського жука?

Колорадський жук був названий так тому, що в 1859 -му році він знищив величезний урожай картоплі в штаті Колорадо, США. Однак спочатку він з’явився не там, а в Південній Мексиці. І побороти його не можуть досі. 

Хоча боротися з цим шкідником можна, і навіть потрібно. Щоб ефективно позбавлятися від колорадській напасті, треба хоч трохи розбиратися в біології цього жука.

Як урятувати картоплю від колорадського жука ?

Дорослі особини колорадського жука такого ненависного вам, зазвичай зимують у грунті на глибині десь 20-30 см. По весні жуки вибираються на поверхню і відразу починають активно поїдати самі молоді листочки вашого картоплі. Гарненько набравшись сил, самки колорадського жука починають відкладати безліч яєць на нижній стороні найближчого картопляного листа. У кожній кладці звичайно по 25-30 яєць. Дуже швидко з яєць з’являються личинки, що мають червоно-оранжевий колір з темними точками на спині. Личинки починають активно харчуватися листям картоплі, причому так, що від усього бадилля залишаються лише одні прожилки. Після такого щільного обіду личинки йдуть глибоко в грунт, після чого личинки стають дорослими колорадськими жуками. Потім цей цикл повторюється знову.

Як врятувати картоплю від колорадського жука: починаємо з весни. Ранньою весною, коли тільки з’являються перші паростки картоплі, потрібно всі ці паростки уважно оглянути. Якщо Ви виявите личинки колорадського жука, не полінуйтеся зібрати їх усі. Зібрані личинки і жуків ви можете загорнути в папір, щоб потім спалити, або ж кинути їх у банку з гасом або бензином.

Ми розумію, що свою картоплю обприскувати хімікатами зовсім не хочеться, але якщо колорадських жуків занадто багато, то напевно доведеться. Цей спосіб у городників користується чималою популярністю. Та ось тільки колорадський жук досить швидко набуває стійкість до одного і того ж препарату, тому їх доводиться міняти раз на два роки. 

Як потрібно правильно робити обприскування картоплі?

Насамперед,  потрібно правильно підібрати норму використовуваного препарату. Якщо перебільшити, то не раджу їсти цю картоплю, а якщо препарат буде використаний в недостатній концентрації – колорадський жук не зверне на нього ніякої уваги. Застосовуйте тільки розпил, так як він ефективніше звичайного розбризкування приблизно в десять разів. Обробку пестицидами слід проводити тільки в суху і ясну погоду.

Це потрібно для того, щоб препарат швидко підсох на кущах, з нього випарувалася вся вода, і в наступні два-три тижні дощ не зміг змити використаний хімікат з листя картоплі. Обробку потрібно проводити в період масового виходу колорадських личинок, коли помаранчевих кладок ви більше не бачите, а дорослі личинки поки що не встигли піти вниз в землю, щоб там перетворитися на колорадських жуків.

Інші методи боротьби з колорадським жуком .

Існує безліч способів того, як врятувати картоплю від колорадського жука. Пізньої осені глибоко перекопайте грунт з оборотом пласта, щоб зимуючі жуки замерзли, опинившись на поверхні.

Використовуйте рідкі аміачні добрива, що вбивають жука. 

Садіть більш стійкі до жука сорти картоплі.

При посадці картоплі в лунку закладайте лушпиння цибулі, а також не забувайте обробляти молоді пагони картоплі настоєм з чистотілу і хлориду кальцію.

І ще один важливий момент – постійно міняйте місце вирощування своєї картоплі . На колишнє місце, де Ви садили картоплю , можна повертати картоплю, не раніше , ніж через три роки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: