Як позбутися від мурашок в будинку?

Завдяки здатності пристосовуватися до будь-якого середовищі існування, за тисячі років еволюції мурахи змогли поширитися практично по всьому світу, за винятком однієї лише Антарктиди. І звичайно, з особливим задоволенням вони селяться в теплому житлі, де буяє різноманітна їжа, доставляючи своєю присутністю масу незручностей.

Як мурахи проникають в приміщення

Вважається, що до нас будинкові мурашки завезли наприкінці 19 століття: очевидно, «прибульці» зачаїлися в корзинах з фруктами, що поставляються з тропіків. Залучені запахами їжі, комахи прокладали свої «харчові стежки», поступово захоплюючи все нові населені пункти. Довжина такої «стежки» досягає, часом, 12 метрів, при цьому перешкод, які могли б зупинити рух колоній, не існує – вони здатні подолати і віконні, дверні прорізи, і багатоступінчасті сходи, і міжповерхові перекриття. Розселення комах всередині населених пунктів з роками прогресувало, чому немало сприяли їх висока плодючість у поєднанні з прихованим способом життя, і сама життєдіяльність людини, неминуче пов’язана з санітарно-гігієнічними витратами.

Різновиди будинкових мурах

1. Найчастіше в будинках і квартирах можна помітити крихітну (всього 2мм) фараонову мурашку (Monomorium pharaonis), забарвлення тіла якої коливається від жовтуватого до червоно-бурого відтінку. Ці комахи, в силу свого тропічного походження, не можуть жити на відкритих просторах, віддаючи перевагу порожнечі за плінтусами і тріщини в стінах теплих кухонь, де близько вода і завжди можна знайти, чим поживитися. В цілому, вони всеїдні, однак воліють багаті жирами продукти, і, крім того, «ласі» на солодощі.

2. Чорні мурахи ( Lasius niger) проникають у житлові приміщення, головним чином, ранньою весною, коли відчувають гостру нестачу продуктів харчування. На відміну від Monomorium pharaonis, улюбленим місцем проживання яких є кухня і комора, в пошуках їжі «подорожують» по всіх приміщеннях: кімнатах, санвузлам, балконах і т.п. Розмірами перевищують фараонових мурах майже в два рази (близько 4 мм); окрас чорно-коричневий. Харчуються переважно вуглеводними продуктами: цукор, крупи, крохмаль і т.п.

Шкода, що наноситься мурахами

Руді особини, які страждають дурною «звичкою» перебиратися від сміттєвих відер з відходами і нечистотами до посуду і продуктам, є найбільш небезпечними з точки зору зараження останніх яйцями гельмінтів. Lasius niger завдають відчутної шкоди дерев’яним конструкціям будівель, в яких зазвичай будують свої гнізда.

Методи боротьби

Хоча нам достеменно відомо, що гнізда будинкових мурах (особливо, фараонових) розташовуються строго всередині приміщення, виявити і знищити їх вкрай важко. Як вже говорилося, вони можуть пристосувати під власну оселю будь-яку невелику порожнечу в стіні або меблях. Що стосується використання традиційних інсектицидів, то їх застосування малоефективно, в силу того, що вони здатні знищити лише «фуражирних» особин, чисельність яких рій відновлює на диво швидко. Найбільш дієво використання харчових приманок, які доставляються в «гнізда» робочими мурахами. Ті, в свою чергу, згодовують «отруту» матці і личинкам, після чого поступово відбувається звільнення будівлі від непрошених гостей.

Наведемо кілька популярних рецептів приготування приманок:

– Змішати 2 ч.л. 20% розчину натрію тетраборату (бури) з 1 ст.л. звичайної водопровідної води, додати 1 ч.л. меду і 1,5 ст.л. цукру. Нагріти на малому вогні до розчинення кристаликів цукру. Відстеживши мурашину «стежку», поставити на ній рідку приманку, налиту в дрібний посуд;

– Розкласти в передбачуваних місцях проживання комах суміш, складену з узятих по 1 частини гасу і нафталіну, і 5 частин дрібної деревної тирси;

– З 0,5 грама фториду натрію, 2 ч.л. меду і 1,5 ст.л. кукурудзяного борошна замісити «тісто», маленькі шматочки якого розкласти поблизу джерела води.

Зменшити чисельність шкідників допоможе липка стрічка, змочена цукровим сиропом – вам залишиться тільки знищити прилипших до неї комах. Вважається, що мурашки не терплять запаху цитрусових – спробуйте обприскати дверні пороги розведеним водою лимонним соком.

Як превентивний захід слід дотримуватися гігієни в житлових приміщеннях, особливу увагу приділивши кухні: у ній не повинно бути залишків їжі і вологих кранів. Але якщо колонія мурашок вже міцно влаштувалася у вашому будинку і не бажає його покидати, незважаючи на всі ваші зусилля, запросіть професійних дезінсектор, які допоможуть справитися з цією прикрою проблемою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: