Нагромаджені зайві речі можуть стати справжнім лихом будь-якої квартири: прострочені ліки або продукти, давно застаріла і невживана побутова техніка, порожні коробки, в яких лежить щось, що не піддається ідентифікації займають багато місця і збирає на себе пил. І якщо з продуктами розібратися досить просто, то все інше викидати зазвичай шкода.

Ще давньокитайські майстри фен-шуй придумали спеціальний метод, що допомагає визначити, наскільки потрібна буде та чи інша річ. Вони рекомендують взяти предмет в руки і поставити собі про неї три питання:

1. Чи є у цього предмета така унікальне властивість, яку не можна замінити ніяким з інших предметів?

2. Чи потрібно діставати цю річ хоч один раз протягом останніх двох років?

3. Чи можна за допомогою цього предмета прямо зараз зробити що-небудь потрібне і корисне?

Якщо відповідь хоча б на два з цих питань буде негативною, то річ напевно можна віднести до непотрібних. Якщо ж всі відповіді були негативними, то, швидше за все, цей предмет не знадобиться вже більше ніколи.

Цілком імовірно, що навіть після застосування цього методу непотрібність деяких речей все ж буде викликати сумніви. Майстри фен-шуй рекомендують в цьому випадку скласти всі ці речі в окремий мішок, надійно зав’язати його і помістити в важкодоступне місце (наприклад, на антресолі). У разі якщо за наступних два роки ніхто з членів сім’ї жодного разу не дістане і не розв’яже цей мішок, його можна сміливо викинути, навіть не намагаючись пригадати, що було всередині.

Сучасні психологи рекомендують ще один, досить дієвий, спосіб позбавлення від жалю при викиданні старих речей. Слід скласти все потенційно непотрібне у вітальні або посередині коридору, щоб воно постійно потрапляло на очі або під ноги. Таким чином встановлюється постійний зоровий контакт з цими предметами, який або допоможе накопичити достатньо роздратування, щоб рішуче викинути річ, або наштовхне на думку про доцільність її подальшого зберігання.

Якщо якомусь предмета вже давно знайдена заміна, але викидати його все-одно шкода або просто лінь, можна дати оголошення на спеціалізованих сайтах і запропонувати віддати його кому-небудь в подарунок. Швидше за все, знайдуться люди, яким знадобиться стара пральна машина, піаніно або холодильник, в цьому випадку вони з вдячністю самі приїдуть і вивезуть непотрібну річ.

Не можна не відзначити, що ці правила працюють тільки відносно утилітарних речей: тобто, техніки, посуду, меблів і т.п. Однак досить багато непотрібних речей люди зберігають з сентиментальності і емоційної прихильності до них. Наприклад, крісло-гойдалку бабусі, яке спочатку використовується, як колиска для дитини, а потім, коли він виросте, переставляється в іншу кімнату, викинути дуже непросто, оскільки воно нагадує про найулюбленішу людину. Але якщо предметами, що викликають приємні спогади, вже захаращено, вся комора або кухня, то з ситуацією потрібно якось справлятися.

Фахівці рекомендують розділити сентиментальні речі на ті що представляють цінність і не представляють її. Наприклад, якщо вищезгадане кріслокачалка досі викликає позитивні емоції, його, безумовно, слід залишити, а величезна кількість листівок і дрібничок, про які вже невідомо, хто саме їх надсилав і дарував, очевидно, будуть зайвими. Якщо викинути сувенір, подарований другом дитинства дуже важко, можна попросити про це знайомих, адже у них з цією річчю нічого не пов’язано. Можна також перетворити сентиментальні предмети в утилітарні, наприклад, помістити шкільну грамоту в красиву рамку і прикрасити нею стіну, або обшити бахромою подаровану мамою ковдру і використовувати його як плед. Таким чином, річ не зберігатиметься без усякої користі, а буде служити для певної осмисленої мети.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.