Як позбутися від поганих думок?

Навіть якщо ви успадкували звичку бачити світ в похмурому світлі, у вас є хороші шанси виправити цю нещасну рису характеру. І як не дивно, для цього існують дуже прості рецепти.

Є чинники, що визначають суб’єктивне відчуття благополуччя. Згідно психологу Соні Любомирської, вони розподіляються на три групи: зовнішні умови – клімат, соціальна обстановка, фінансовий достаток; спадковість – вроджена схильність сприймати події позитивно або негативно; індивідуальний вибір – наші цілі, дії, відносини з оточуючими.

Науково доведено, що перша група визначає наше щастя всього на 10 %, друга – на 50%, третій – на 40 %. Таким чином, щастя майже наполовину залежить від нас самих. Навіть якщо ви успадкували звичку бачити світ в похмурому світлі, у вас є хороші шанси виправити цю нещасну рису характеру. І як не дивно, існують дуже прості рецепти, як це зробити.

1. Свідоме самонавіювання

Цей метод заснований на ефекті плацебо, відкритому понад століття тому французьким аптекарем Емілем Куе, який першим виявив залежність ефективності лікування,  від настрою пацієнта. Аптекар рекомендував клієнтам приймати болезаспокійливе зі словами: «З кожним днем мені стає краще». І незважаючи на те, що «таблетки Куе» складалися з однієї тільки глюкози, хворі видужували! Таким вражаючим була дію самонавіювання. Спробуйте вплинути на ваше несвідоме, програмуючи себе позитивною установкою. Кожен день увечері, засинаючи, або вранці, прокидаючись, повторюйте: «З кожним днем в усіх відношеннях мені стає все краще». Ці слова потрібно вимовляти легко, без зусилля, перебуваючи між дійсністю і сном.
 
2.  Живіть сьогодні

Ви не самотні, якщо похмурі думки відвідують, коли ви думаєте про майбутнє. Так, 73% наших земляків боятися втратити близьких, 53% – захворіти, 59% у віці 35-44 років страшаться за майбутнє своїх дітей.

Взагалі страх перед майбутнім – найдавніший і універсальний, що стосується кожного з нас. Всіх лякає невизначеність, того, що ми не знаємо напевно. А наша уява, підстебнута невідомістю, пропонує нам безрадісні картини майбутнього. На думку психоаналітиків, думки про своє майбутнє несвідомо пов’язані з «великою невідомістю» – смертю, про яку не можна знати ні коли, ні як ми зіткнемося з нею.

Тому замість того, щоб віддаватися безплідним фантазіям, краще жити сьогоднішнім днем  не заглядаючи далеко вперед? Не будувати надто грандіозних планів – вони завжди лякають, уникати зайвих підрахунків – чи вистачить грошей на лікування, якщо раптом я захворію, або скільки доведеться витратити в майбутньому на навчання дітей? Подібні думки тільки вводять у відчай, для якого немає причин в сьогоденні. Якщо сьогодні у вас все добре – ваші діти одягнені, ситі і здорові, – то й завтра має бути як сьогодні або краще. Мисліть в позитивному напрямі, і хороші думки притягнуть хороше.

3. Довіртеся провидінню

Коли ми переживаємо стрес від нещастя або від череди невдач, питання «за що?» Здається нам єдино правомірним, хоча і марним. Тому що відображає наш образу і тягне за собою лише пасивне занурення у власні прикрості. Набагато продуктивніше, що б не трапилося в житті, запитати себе: «Для чого це зі мною відбувається?» Можливо, гарненько подумавши, ви відкриєте в ситуації, що склалася її сенс і надію на краще. А через час зрозумієте доцільність ситуації, що трапилась з вами… Ви втратили роботу, але отримали шанс розвинути своє хобі; вас покинула кохана людина, але, насправді, вона не була вашою другою половиною.

Навіть трагічні втрати близьких несуть в собі зерна Провидіння, вищого смислу, спрямованого для нашого блага. Віра в розумність, того, що відбувається і бажання осягнути його глибинний сенс допомагають нам знайти нові шляхи в житті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: