Як позбутися від попелиці на городі?

Серед шкідників рослин попелиця – далеко не найбезпечніший. Вона зазвичай селиться колоніями на плодових деревах, трояндах і інших рослинах, висмоктує з них соки, переносить вірусні інфекції і врешті-решт може призвести до загибелі.

Боротьба з попелицею – процес, який треба починати вчасно. І він неможливий без боротьби з мурахами. Адже саме вони і розводять тлю, переносячи її на пагони і дерева навесні. Так що паралельно з обробкою від попелиці треба знищити садових мурашок, для цього є багато способів, описаних в статті: Як боротися з мурахами в саду і на городі?

В принципі, позбутися від попелиці нескладно, у неї досить м’який панцир. Тому позитивні результати може принести навіть проста обробка мильним розчином зараженої поверхні. Однак якщо колонія попелиці вже велика, то листя ураженої рослини скручені, і шкідник в них надійно захований. Саме тому так важлива своєчасна, рання обробка від попелиці.

Дерево або кущ можна обприскати ефективним, призначеним для знищення попелиці хімікатом. Хорош, наприклад, препарат «Актара». Але все ж краще використовувати інші методи боротьби з попелиць, більш щадні. Хоча вони й не такі кардинальні, буде потрібно більше часу, зате збиток для саду та городу мінімальний.

Найпростіший спосіб боротьби з попелиць – механічний. Комах просто треба видаляти з рослин вручну. Можна також змивати їх за допомогою сильного струменя із садового шлангу.

Досить вдало працюють народні засоби від попелиці. Це, наприклад, вже згаданий вище мильний розчин. Ще можна дрібно нарізати віддалені в результаті пасинкування листочки томатів, залити їх водою і на ніч замочити в теплій воді. Обприскувати рослини треба ретельно, не забуваючи про зворотню сторону листя.

Відмінним помічником у боротьбі проти попелиці є деревна зола. Треба залити 300 грамів окропом, добу настояти, додати натерте на тертці господарське мило і обприскати дерево або кущ, де оселилася колонія попелиці.

Ще один ефективний засіб від попелиці – настій або відвар тютюну. Його також треба залити гарячою водою, настояти і обробити хворі рослини.

Існують також біологічні способи протидії попелиці. Її відмінно поїдають птахи, значить, треба розвісити по ділянці шпаківні. Також природний ворог попелиці – сонечка. Їх лтчники можна купити на спеціалізованих сайтах і потім випустити в сад. А простіше всюди розсадити пряні трави, та інші рослини, які приманюють корисних комах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: