Як позбутися від жучків в крупі?

Неправильне зберігання круп і борошна дуже часто призводить до того, що в цих продуктах харчування заводяться жучки. Звичайно, якщо мова йде про залишки манки на дні целофанового пакета, то її можна викинути без жалю. Однак якщо жучки облюбували запаси провізії, приготовані на зиму, то утилізація бакалії може заподіяти відчутної шкоди сімейному бюджету. У такій ситуації найкращий спосіб – позбутися від непрошених гостей. Тим більше, що це не так складно, як здається на перший погляд.

Жучки в крупі: хто вони?

Зазвичай сипучими продуктами люблять ласувати борошноїди, маленькі жучки темно-коричневого кольору, які дуже плідні і при цьому легко пристосовуються до навколишнього середовища. Личинки борошноїда можуть перебувати не тільки в крупах, цукрі і сухофруктах, а й в сухарях, сушених грибах і ягодах. Крім цього, комахи роблять кладку в швах мішків і паперових пакетів, на полицях кухонних шафок і антресолей. Головна умова – щоб було тепло, і поблизу знаходилися продукти харчування.

Принести такого жучка з ринку або ж з магазину не складає проблем. При цьому зауважити подібний «подарунок» можна тільки після того, як комахи почнуть активно розмножуватися. Вважається, що якщо це сталося, то врятувати продукти харчування вже неможливо. Однак це далеко не так, тому що борошноїди не люблять багатьох речей, і цим варто користуватися.

Термічна обробка круп

Жучки-борошноїди не виносять морозу і спеки, тому позбутися комах можна в тому випадку, якщо застосувати до продуктів харчування методи термічної обробки. Якщо ви виявили жучків взимку, то бакалію можна винести на балкон і на вулицю, але за умови, що температура повітря за вікном становить не менше -15 градусів. Кілька годин перебування продуктів на свіжому повітрі просто уб’ють жучків. Особливо хороший цей метод для борошна і манки, які не можна прожарювати, тому що вони змінять не тільки свій колір, а й смакові якості.

Для круп добре підходить вплив високими температурами. Для цього достатньо висипати бакалію на деко і відправити в розігріту духовку на 20-30 хвилин. Слід враховувати, що жучки гинуть при температурі понад + 50 градусів протягом 10 хвилин. Після того, як протруювання продуктів завершене, крупу та борошно необхідно просіяти через сито, щоб позбутися від комах. Попутно термічній обробці слід піддати тару і упаковку, в якій зберігалася бакалія. Якщо, звичайно, ви збираєтеся її повторно використовувати.

Водні та сонячні процедури

Якщо у вас немає часу на те, щоб термічно обробляти сипучі продукти, так як потрібно терміново готувати вечерю або обід, то в цьому випадку можна поступити набагато простіше. Досить відміряти необхідну порцію бакалії і залити її гарячою водою. Цей спосіб підходить тільки для круп, але іноді його можна використовувати і для того, щоб позбутися від борошноїда, що оселилися в макаронах. Крупи набагато важче жучків, тому комахи просто спливуть на поверхню каструлі, в якій ви замочили сипучі продукти. Залишається лише злити воду, гарненько промити крупу і приступити до приготування обраної страви.

Борошноїди люблять тепло, але при цьому абсолютно не переносять ультрафіолету. Цим варто користуватися, якщо ви хочете позбутися від комах. Влітку можна висипати крупу на піддон і виставити на сонці. Вже через кілька хвилин жучки відчують себе вельми некомфортно і постараються знайти більш затишне місце. Правда, щоб вони не залишилися в будинку, очищати сипучі продукти від комах слід на відкритому повітрі.

Щоб «гості» більше не повернулися

Очистити крупу або ж борошно від жучка – це лише півсправи. Дуже важливо подбати про те, щоб вони повторно не зробив набіг на ваші запаси. Для цього слід мильним розчином обробити всі полички в шафках, де зберігалися продукти харчування. Крім цього, необхідно подбати про те, щоб жучки не проникли в бакалію. Якщо ви зберігаєте її в мішках, то слід перемішати крупу та борошно із звичайними металевими цвяхами. Чим саме вони так докучають борошноїда, сказати складно. Однак доведено, що після подібних заходів безпеки жучки більше не стануть робити замах на ваші сипучі продукти. Якщо запасів не дуже багато, то оптимальний варіант – зберігати їх у скляних банках під щільними поліетиленовими кришками, куди всюдисущі жучки вже точно проникнути не зможуть.

Звичайно, від подібних неприємностей ніхто не застрахований, особливо, якщо після термічної обробки в крупі все ж залишилися живі личинки жучків. Саме тому час від часу продукти потрібно перевіряти, висипаючи з ємностей і провітрюючи. Ця проста процедура допоможе не тільки своєчасно виявити борошноїда, але і запобігти утворенню цвілі в бакалії, а також дозволить позбавити її від затхлого запаху.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: