Як позбутися запаху тютюну в квартирі?

Деякі люди, які курять у себе в квартирі, навіть не замислюються над тим, що своєю пристрастю до сигарет вони наражають на небезпеку здоров’я своїх близьких і рідних. В тютюновому димі міститься понад чотири тисячі різних хімічних сполук, більшість яких є отруйними і токсичними. Дихати сигаретним димом не тільки неприємно, але ще і дуже шкідливо!

Як швидко позбавитися від запаху сигарет

Провітрювання. Найпростіший і розповсюджений спосіб – це відкрити всі вікна і двері, щоб приміщення наповнилося свіжим повітрям. Якщо робити це після кожної викуреної сигарети, неприємний запах вас турбувати не буде. Також рекомендується в процесі куріння включати витяжку, так як вона вловлює і видаляє запахи, не даючи їм поширюватися по всій квартирі.

Абсорбенти. Якщо у вас немає можливості часто провітрювати приміщення, можна скористатися такими природними абсорбентами, як деревне вугілля, сіль, цукор, рис, мелена кава. Просто помістіть їх в невеликі ємності і розставте по кутках кімнати. Зазначені абсорбенти відмінно вбирають запах тютюну, тому їх час від часу потрібно міняти (приблизно кожні 2 тижні).

Оцтовий розчин. Зробіть оцтовий розчин (на літр холодної води береться 1 ст. л. оцту), потім змочіть у ньому махровий рушник і, розмахуючи ним, обійдіть всю кімнату. Після цього змочіть вже кілька рушників в розчині, ретельно відіжміть їх і розвісьте по квартирі. Коли у вас вийде позбутися запаху тютюну, виперіть рушники і висушіть їх на свіжому повітрі.

Освіжувач повітря. В магазинах продаються спеціальні освіжувачі які нентралізують запах сигаретного диму.

Як позбутися від застарілого запаху тютюну

Способи, про які ми розповіли вище, більше підходять для ліквідації свіжих тютюнових «ароматів». Якщо ж у вашій квартирі стоїть стійкий запах сигарет, краще вдатися до більш кардинальних заходів: Меблі, стіни, полички і підлогу гарненько вимити теплою водою з додаванням оцту (на 0,5 л води береться 100 мл оцту). Після цього необхідно обов’язково провітрити приміщення. Замість оцту можна використовувати нашатирний спирт. Попрати речі, які добре тримають запахи: м’які іграшки, простирадла, штори, ковдри, подушки, текстильні вироби і так далі.

Відомо, що килими і паласи добре вбирають дим сигарет, а потім поширюють його по всій квартирі. Щоб позбутися цього «аромату», необхідно зняти килим, що виділяє запах тютюну, рясно посипати його сухою содою і залишити на добу. Після закінчення часу пропилососити його. Дану процедуру можна повторити ще раз протягом тижня. Обов’язково почистити жалюзі, люстри, світильники, картини і штучні квіти. Як правило, в цих місцях скупчується багато смоли, яка і є джерелом неприємного запаху.

При можливості віддати в хімчистку шуби, теплі куртки, дублянки. Коли в квартирі буде ідеально чисто, капніть на холодну лампочку кілька крапель ефірного масла лимона або апельсина, після чого включіть її. Коли лампочка нагріється, по вашому будинку буде поширюватися приємний запах.

На закінчення хочемо дати вам кілька порад: по-перше, насипте в попільничку наповнювач для котячого туалету, так як він добре поглинає запах диму, а по-друге, постарайтеся все ж кинути курити. Якщо не виходить, тоді куріть на балконі або в під’їзді, щоб не наражати на небезпеку здоров’я своїх близьких і рідних. Якщо ви знаєте ще якісь ефективні способи, за допомогою яких можна легко позбутися запаху тютюну в квартирі, поділіться ними в коментарях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: