Пуховик давно вже став одним з найнеобхідніших речей зимового гардеробу. У пуховій куртці легко, тепло і зручно, а різноманітність моделей дозволяє вибрати найбільш підходящу саме для вас. Крім того, більшість пуховиків коштує зовсім недорого. Ще один вагомий плюс – ці невибагливі куртки можна прати в домашніх умовах. Головне – знати кілька секретів, щоб після прання твій пуховик не загубив свого вигляда.
 
Давайте розглянемо докладніше, як можна прати пуховик в пральній машині і вручну.
 
Прання пуховика в пральній машині:
 
1. Ніколи не намагайся випрати одночасно кілька пуховиків, – завантажуйте тільки один, щоб йому було в барабані пральної машині досить просторо. Справа в тому, що пуховик повинен вільно переміщатися усередині машини і всіляко «бовтатися», тільки тоді можна розраховувати на якісне прання не тільки тканини, але і наповнювача.
 
2. Обирай дбайливий і делікатний режим прання – не вище 30 градусів.
 
3. Щоб прати пуховик в домашніх умовах, вам знадобиться не порошок, а рідкий миючий засіб, бажано підібрати призначене спеціально для пуховиків. Відшукати такий засіб неважко – зазирніть в господарські магазини і у відділи побутової хімії.
 
4. Швидкість віджиму повинна бути мінімальною. А полоскати пуховик слід особливо ретельно, не завадить кілька разів запустити режим додаткового полоскання, щоб на вашій куртці не залишилося некрасивих розводів.
 
5. Перш ніж помістити пуховик в машину, зніміть з нього капюшон і хутро, якщо зможешете. Після цього застебніть всі кишені, блискавки, кнопки і гудзики. Тепер можна прати.
 
6. Маленький секрет: разом з курткою відправ в пральну машину 3-4 звичайних тенісних м’ячика. Не дивуйся: м’ячики будуть весело стрибати в барабані, не дозволяючи збитися в грудки пуху всередині куртки.
 
Прання пуховика вручну:
 
Якщо ви з якоїсь причини не наважуєшся довірити свій улюблений пуховик пральній машині – можна випрати його руками, по-старому. Правда, тут теж є ряд правил, порушувати які небажано.
 
1. Найбільше брудняться, як відомо, лікті, кишені, комір і манжети. Тому доведеться попрацювати над цими ділянками особливо ретельно. Налий на ці місця невелику кількість шампуню або рідкого засобу, акуратно потри їх щіточкою, після чого гарненько змий піну, що вийшла в результаті.
 
2. Якщо ви вирішили все-таки випрати пуховик цілком, то розташуй його вертикально, щоб якомога менше намочити наповнювач. Зволожить тканину, потри забруднення намиленої м’якою щіткою або губкою, а виполоскати виріб можна за допомогою душу, струмені якого слід направляти не в упор, а по дотичній.
 
3. Сушити куртку з пуховим наповнювачем рекомендується на «плічках», подалі від батарей і прямих сонячних променів. Це важливий момент, який потрібно обов’язково врахувати, інакше пух під впливом високих температур придбає ламкість.
 
Під час просушування пуховика періодично струшуйте його , тоді ви будее позбавлені від виникнення грудочок пуху під підкладкою, наповнювач просохне рівномірно. Ось і всі секрети. Нехай твій улюблений пуховик прослужить вам довго!

1 комментарий к записи “Як прати пуховик?

  1. Дуже сподобалась стаття. Вдячна. Я перу свій пуховик часто, бо він білого кольору. Перу в машинці, додаю спеціальний засіб УниПух. Швидко і зручно

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.