Ще кілька років тому термобілизна було розкішшю. Зараз же воно має доступну ціну і для людей, що живуть в країнах з холодними зимами або займаються зимовим спортом, є просто необхідністю. Якщо за ним правильно доглядати, то воно буде довго служити. Що включається в такий догляд і як правильно прати термобілизну?

Так як термобілизна складається з особливих матеріалів і має унікальне плетення, то з ним потрібно дуже дбайливо обходитися. В іншому випадку воно втратить свої функції, а ви втратите чимало коштів. Варто враховувати, що у виготовленні термобілизни використовують різні матеріали, тому перед його пранням було б правильно звернути увагу на прикріплену до нього бірку. Як правило, на ній знаходиться вся необхідна інформація.

В цілому ж при пранні будь-якої термобілизни потрібно слідувати наступним вказівкам (якщо вони не суперечать написаному на бірці).

Прати краще руками. Якщо це можливо, то саме такий спосіб прання кращий для термобілизни. Якщо ж на це немає часу або ви відвикли від даного процесу, то можна скористатися машинкою-автомат, але встановлюючи виключно делікатний режим.

Слідкуйте за температурою води. Гаряча вода шкодить термобілизну, тому під час прання і полоскання необхідно користуватися водою, температура якої не перевищує 40 градусів. У такій температурі розчиняються всі миючі засоби і очищаються прості забруднення, тому не варто переживати про те, чи випрана ваша білизна.

Використовуйте відповідні засоби. Прати термобілизну не можна за допомогою засобів, в яких присутній хлор або інші відбілюючі речовини. Найоптимальніше – це рідкий засіб для прання. На відміну від прального порошку воно швидше розчиняється у воді і не залишає частинок порошку після прання. При бажанні можна скористатися звичайним господарським милом.

Не забудьте про віджимання. А точніше про те, що його не можна використовувати. При машинному пранні не забудьте встановити режим без віджиму, інакше волокна тканини ушкодяться і термобілизна втратить свої функції. Якщо ж ви прали руками, то краще всього повісити білизну на плічки над ванною і дати воді повністю стекти без додаткового впливу.

Правильно сушіть. Термобілизна не витримує температури вище 60 -ти градусів, тому сушити її на батареї або обігрівачі категорично не можна! Найкраще – повісити термобілизна в добре провітрюване місце (наприклад, на балкон) або висушити при кімнатній температурі.

 Забудьте про прасування. Розігрітий праска має температуру вище 60 градусів, тому цілком зрозуміло, що нею користуватися не можна. Термобілизна без додаткових зусиль розгладиться на тілі.

Не користуйтесь хімчисткою. Якщо ви звикли здавати речі в хімчистку, то термобілизну все ж доведеться прати самостійно – її не можна віддавати в подібні заклади.

Існує міф, що часте прання термобілизни призводить до того, що воно перестає виконувати свої функції. Насправді це не так. Практика показує, що при правильному пранні термобілизна може прослужити не один рік. Тому не бійтеся її прати, але пам’ятайте про всі тонкощі цього процесу!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.