Як правильно чистити вуха?

Багато людей не підозрює, як важливо правильно проводити чистку вух, щоб уникнути поганих моментів і наслідків. Дуже важливо знати, як правильно чистити вуха, щоб потім не привести цей процес до травми. Адже ми ж дбаємо про те, що носить наша дитина, наприклад, яке осіннє взуття для дітей буде корисною для його ніжок. Так чому ж нам не подбати і про вуха? Адже якщо ви чистите вуха неправильно, то і ваших дітей ви так навчить.  

Люди, які звикли колупатися сірником або шпилькою у вусі, можуть посилити секрецію сірчаних і сальних залоз, травмувати барабанну перетинку, запалитися шкіру слухового проходу. Якщо глибоко проштовхнути сірку до барабанної перетинки, то сірка може спресувати і в результаті утворюється сірчана пробка.    

Сірка може скупчуватися з кількох причин: через вузький слуховий прохід, через посилення секреції сальних і сірчаних залоз. До складу сірчаної пробки входить луска злущенної шкіри, секрет сірчаних залоз і сама сірка. Близько двох тисяч сірчаних залоз “населяють” зовнішню частину вуха. Вони виробляють на місяць до двадцяти міліграмів вушної сірки. Сірка захищає вухо від бактерій і вірусів за рахунок PH5, саме тому не потрібно чистити вухо до стерильного стану, а залишити сірку, щоб вона боролася проти запалень (отиту), здійснювала захист і зволоження шкіри слухового проходу.    

У тих людей, що часто слухають музику в навушниках, відбувається надлишкове вироблення сірки. Зовнішній прохід забивається сірої через виділення у великій кількості.    

Часта чистка вуха може призвести або до припинення вироблення вушної сірки, або до її частої секреції. У результаті буде сухість і свербіж у вухах. Фахівці ж рекомендують чистити вуха два рази на місяць.    

У нормальному стані сірка виходить сама, коли ви здійснюєте жувальні рухи щелепою.     У разі, якщо у вас підвищена секреція сірчаних залоз, то вуха потрібно чистити трипроцентним розчином перекису водню, і в лежачому положенні, на боці закапують п’ять крапель в кожне вухо. Те вухо, в яке ви закапали перекис, повинно “дивитися” вгору на протязі п’ятнадцяти хвилин, а потім потрібно акуратно почистити зовнішній слуховий прохід.    

Люди можуть довго не підозрювати, що всередині вуха є сірчана пробка, але коли у вухо потрапляє вода, вона починає тиснути на перетинку, в результаті чого з’являється головний біль і зниження слуху на короткий час.    

У разі появи сірчаної пробки рекомендується сидячи, з вухами “вгору” закапати п’ять крапель того ж самого перекису водню або вазелінового масла, підігрітого на водяній бані. Це дозволить розм’якшити пробку.   Ймовірно, вам потрібно буде три рази на день робити цю процедуру і під час лікування погіршиться слух. Але страшного в цьому немає, таке буває під час розм’якшення пробки. Через деякий час сірчана маса відійде, а слух стане нормальним.    

 Якщо у вас часто з’являється пробка у вусі, то рекомендується звертатися до лора один раз на півроку для чистки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: