Як правильно доглядати за окулярами?

У наше століття стильних оправ і різнокольорових лінз ніхто вже не вважає, як у давнину, що “хлопцям не подобаються очкасті мимри”. Інша справа брудні окуляри. Ні чоловікам, ні жінкам не подобається дивитися в улюблені очі через пильне, замацане скло окулярів.
 
Взагалі чистити окуляри краще не сухим, а вологим способом. Більшість з нас бере для цього паперовий, а то й носовичок, проте так ми в основному розмазує бруд і ризикуємо подряпати оптику. Частинки пилу бувають твердими, а лінзи стають все м’якше. Майже всі вони зараз із пластику, на якому подряпини залишаються від чого завгодно.
 
Щодня, потримавши окуляри під краном, обсушіть їх паперовим хусткою або чистою мікроволокнистого тканиною для протирання лінз. Цю тканину можна прати, продається вона в аптеках і магазинах оптики. Добре чистяться окуляри також спеціальними одноразовими серветками, особливо зручними в дорозі.
 
Щоб видалити з окулярів жирні плями, купіть , хоча б в аптеці, спеціальні лінзоочисники і дотримуйтесь інструкції на упаковці. Це взагалі ідеальний засіб для чищення окулярів, користуйтеся ним якщо не постійно, то хоча б частіше: одна вода жирiв не видалить. Навіть слабкі посудомийні засоби з часом можуть пошкодити оптичне покриття, а міцні (наприклад, аміачні) псують його відразу ж. Звичайно, лінзоочисники – це додаткові витрати, зате оптика не помутніє, не подряпається і буде довше служити. Найкращі їх марки навіть залишають на склі тонку плівку. що короткочасно просвітлює лінзові покриття.

Взагалі зараз на оптиці використовуються найрізноманітніші покриття, включаючи поляризуючі, кольорові, “хамелеонові”, дзеркальні, УФ- захисні, невідбивальні. Звичайні лінзоочисники псують тільки останній їх тип, який вимагає особливого  очищувача.
 
Щоб почистити оправу, розведіть в 2 склянках води, кілька крапель неагресивного посудомийного засобу. М’якою зубною щіткою з цим розчином обережно протирайте брудні місця, намагаючись не торкатися лінз. Потім обполосніть під краном і просушіть чистою ганчіркою.
 
Крім брудних лінз, дуже часто турбують кріплення душки (заушники) гвинти: вони раз у раз норовлять відвернутися і загубитися.
 
Якщо гвинт слабенько сидить у своєму гнізді, вам потрібна не тільки викрутка. Проблему вирішить різьбовий ущільнювач. Знайти його можна, наприклад, в автомагазинах. Капніть на гвинт, перед тим як загорнути його, і він буде триматися. Подібним чином, але не так довго діє безбарвний лак для нігтів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: