Як правильно годувати малюка з пляшечки?

Приготувавши пляшечку, знайдіть зручне місце, де ви могли б сісти з дитиною. Покладіть дитину до себе на коліна, підтримуючи її так, щоб голова малюка перебувала на одній лінії з хребтом. Встановіть з малюком зоровий контакт і обійміть його.
 
Тримайте пляшку міцно в горизонтальному положенні так, щоб під час годування молоко текло не надто сильно. Обережно проведіть соскою пляшечки по губах дитини або по його щоці , тоді малюк повернеться до пляшечки. Коли він широко відкриє рот, притиснувши язика до нижнього неба, допоможіть йому правильно захопити соску .

Коли дитина почне їсти, поступово нахиляйте пляшечку, щоб у сосці завжди було молоко, а не повітря. У процесі годування в пляшці з’являться пухирці. Дитина може робити кілька швидких смоктальних рухів, а потім відпочити. Такі перерви дають йому можливість зрозуміти, наївся він чи ні.

Якщо бульбашок немає або соска м’яка, обережно поводіть пляшечкою навколо рота дитини, щоб у соску знову потрапило повітря. Якщо дитина не відпускає пляшку, обережно вставте свій чистий палець між яснами малюка і витягніть соску.

Слідкуйте за положенням дитини. Якщо він намагається смоктати з поверненою на бік або закинутою головою, йому буде важко ковтати молоко. У цьому випадку обережно допоможіть дитині прийняти більш зручне положення.
 
Наприкінці годування, або якщо дитина здається ситою через 10 хвилин після початку годування, йому потрібно зригнути повітря. Посадіть дитину до себе на коліно спиною до вас, однією рукою підтримуючи її за підборіддя, або покладіть малюка до себе на плече. Потім обережно погладьте йому спинку і поговоріть з ним, щоб він розслабився. Дитина може зригнути трохи молока, тому покладіть на коліна або плече серветку або рушник.

Якщо після годування дитина постійно відригує багато молока, розкажіть про це лікарю.

Ніколи не годуйте дитину в положенні лежачи і не залишайте його одного з пляшкою в роті, тому що він може вдавитися. Годування дитини в горизонтальному положенні може також призвести до вушної інфекції, оскільки в такому положенні молоко може потрапити в середнє вухо.

Слідкуйте за тим, щоб дитина не засинала з пляшкою в роті, оскільки це може спровокувати зубний карієс. Якщо дитина засинає в процесі годування, обережно витягніть пляшечку з рота. Коли дитина буде готова, привчіть її пити з чашки.

Годування з пляшечки і наступні обійми дають вам з малюком можливість відчути особливу близькість. Намагайтеся, щоб якомога менше людей годували малюка. Так у нього встановляться близькі стосунки з особливо близькими йому людьми.

Годування має відбуватися в спокійній, розслабленій обстановці. Коли дитина підросте, вона буде сприймати процес прийому їжі як приємну частину щоденного розпорядку .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: