Скоро настане літо – пора не тільки відпочинку, а й активної підготовки до зими. Практично на всіх кухнях країни влітку кипить робота,робляться заготовки, сушеться зелень і фрукти, ріжуться салати і, звичайно ж, вариться варення. Є безліч секретів успішного приготування солодких ласощів. З деякими з них ми й хочемо вас познайомити в цій статті.
 
Ягоди, призначені для варення, краще збирати в сонячну, суху погоду вдень варіння. Ягоди, зірвані в дощ, вбирають в себе багато вологи. Через це в варенні вони розваряться, а самі ласощі вийдуть водянистим.
 
Ягоди повинні бути стиглими однаковою мірою – тоді і варення буде смачнішим.
 
Перед варінням варення з полуниці або суниці ягоди пересипають цукровим піском і дають їм постояти 2-3 години.
 
Для видалення кісточок з вишень досвідчені господині радять користуватися кісточко видалячем. Це прискорить роботу і захистить ягоди від пошкоджень.
 
Посуда для приготування повинна бути широкою, але не високою, щоб рідина швидше випаровувалася. Миски на 2-4 кг ягід найбільш зручні. У великих ємностях ніжні ягоди втратять форму і варення стане більше схоже на повидло.Ємності для варіння варення повинні бути ідеально чистими. Не можна користуватися посудом, на якій є іржа або плями окису. Перед кожним приготуванням посуд чистять содою, промивають окропом і сушать.
 
Починають варити варення з сиропу. У миску насипають цукор і воду (пропорції за рецептом) і кип’ятять до тих пір, поки цукор повністю не розчиниться. Потім кладуть ягоди і варять. Перші 5-10 хвилин вогонь повинен бути слабким, щоб не було багато піни,потім його збільшують.
 
Пінку в процесі приготування потрібно знімати ложкою або шумівкою і виливати в глибокий посуд.Прибирати пінку обов’язково, так як через неї варення може прокиснути.
 
Щоб ягоди не зморщилися,кожні 5-7 хвилин ємність з майбутнім варенням потрібно знімати з вогня.
 
Готовність варення перевіряють так … Ягоди не спливають на поверхню, а рівномірно розподіляються в сиропі. Капля,вилита на блюдце, не розтікається, а зберігає форму.
 
Багато які фрукти і ягоди(яблука, абрикоси, слива, айва ) стають прозорими. Коли варення вже зварене,воно повинно охолонути. Потім його переливають в чистий і сухий посуд. Ні в якому разі не можна накривати варення кришкою. Краще для цього використовувати марлю або пергаментний папір.
 
Склянні банки для варення ретельно промивають з содою, промивати гарячою водою і сушать. Перекладають варення в сухі гарячі банки.
 
Зберігають варення всухому прохолодному приміщення. Банки закривають пергаментним папером, потімкартонним гуртком, потім знову пергаментним папером, потім перев’язують шпагатом. Шпагат попередньо змочують. Висихаючи, він щільно стягне банку і не дасть повітрю потрапити в варення.
 
Якщо варення зацукрувалося, його викладають з банок в таз, додають 3 столові ложки води на 1 кілограм варення,на слабкому вогні доводять до кипіння і варять 5-8 хвилин, постійно помішуючи.Гаряче варення розкладають у банки, остуджують і закупорюють.
 
Варення, яке почало бродити (закисати), потрібно негайно переварити,додавши на кожен кілограм варення 200 грамів цукрового піску. Варення при цьому сильно піниться. Пінку потрібно знімати і припиняти варіння. Коли варення перестане пінитися, його розливають по банках, остуджують і закупорюють.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.