Цегла в основному використовують для кладки стін будівель. При товщині стіни, що дорівнює довжині цегли, кладка називається водну цеглину, якщо товщина стіни така, як ширина цегли – це кладка в пів-цеглини,а якщо товщина стіни рівні товщині цегли – кладка у чверть цегли.
 
У чверть цегли переважно роблять перегородки усередині приміщення, в основному висотою до 3 м. Якщо ж виникає потреба мурувати таку стіну вище, то на неї накладають дротяну сітку, яку підмазують до цегли цементним розчином, а зверху – звичайним вапняним. Слід пам’ятати, що кладка вимагає уваги щодо дотримання вертикальності, так як стіну легко скосити і вона може впасти.
 
Іноді застосовують спосіб кладки легких будов(садових будиночків і т.п.) в дві чверті цегли, який полягає в тому, що кладуть у чверть цегли дві паралельні стіни (зовнішню і внутрішню) з відстанню між ними в пів цеглини. Через деякі проміжки ці стіни перев’язують цеглою, яку укладають поперек стіни кінцями на чверть цегли стіни. Перев’язувальні цеглу можна класти після кожної поздовжньої, через два чи через три цеглини в залежності від довжини стіни. Чим довше стіна, тим рідше можна робити перев’язку. Потрібно стежити, щоб перев’язка в наступному ряду кладки була зрушена наполовину від попередньої, тобто, щоб перев’язана цегла клалася на поздовжню, а не на нижню перев’язку.
 
Така кладка вимагає приблизно на третину менше цеглин і не вимагає міцного фундаменту. Якщо проміжки між стінами заповнити подрібненим пінопластом, мінеральною ватою або тирсою, то в будівлі тепло буде зберігатися краще, ніж при кладці в одну цеглину.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.