Незважаючи на появу безлічі нових оздоблювальних матеріалів, вінілові шпалери і донині не стали менш популярними. І час від часу кожен з нас починає згадувати, як правильно клеїти вінілові шпалери?І хоча процес поклейки саме цього виду шпалер здається дуже складним, насправді це не так. Перед тим як клеїти вінілові шпалери слід, як і перед поклейкою шпалер іншого типу ретельно підготувати поверхню стін.

Стіна очищається від старих шпалер, побілки або фарби, а потім в залежності від стану поверхні виконується шпаклівка (за наявності значних нерівностей або глибоких тріщин) або грунтовка (за наявності дрібних тріщин і після змиву вапняної побілки) поверхні стін.

Рекомендується застосовувати грунтовку, призначену спеціально для обробки поверхні перед поклейкою шпалер або будь-яку іншу грунтовку глибокого проникнення. В окремих випадках в якості грунтовки можна застосувати шпалерний клей для вінілових шпалер, за допомогою якого будуть клеїтися шпалери.

Бажано також, перед тим як клеїти вінілові рельєфні шпалери обробити поверхню стіни спеціальним фунгіцидним розчином, що запобіжить утворенню під шпалерами грибка, виключить можливість появи під ними вогкості.

При поклейці вінілових шпалер необхідно застосовувати кращий клей для вінілових шпалер, призначений саме для такого типу шпалер. В іншому випадку поклейка шпалер на стиках буде достатньо стомлюючої, а результат не зовсім позитивний.

Для поклейки вінілових шпалер застосовується м’який валик, бажано з середнім хутром. Однією з переваг вінілових шпалер є ширина листа, що істотно зменшує кількість швів, а, отже, і потенційно неестетичного місць в кімнаті.

Значно менше також йде часу на багаторазові підрізування і вирівнювання. Водночас, якісна поклейка широкого полотнища шпалер можлива тільки при роботі з помічником. Погодьтеся, одному така робота деколи не під силу.

Власне кажучи, процедура поклейки вінілових шпалер мало чим відрізняється від поклейки шпалер іншого типу. Так само, з запасом в десять сантиметрів, нарізаються смуги шпалер.

При поклейці шпалер з малюнком слід особливу увагу приділити правильній підгонці малюнка, враховуючи, що вінілові шпалери клеяться встик. Нарізавши кілька смуг, слід укласти їх на рівну поверхню, лицьовою стороною вниз. Потім ретельно, за допомогою м’якої щітки наноситься клей.

При проклеюванні смуги уникайте попадання клею на лицьову сторону смуги. Якщо все ж клей потрапив на «обличчя» шпалер, його слід відразу ж витерти м’якою тканинною серветкою. В іншому випадку, після висихання клею, видалити його без пошкодження шпалер практично неможливо.

Після нанесення клею смугу слід відразу клеїти на стіну, простягаючи її від стелі до низу стіни. Для розгладження смуги і видалення повітряних бульбашок слід застосовувати спеціальну шпалерну щітку, особливо якщо поверхня шпалер рифлена. Як бачите, процедура поклейки зовсім не складна і доступна кожному з нас.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.