Як правильно користуватися кредитною карткою?

Зараз немає кредитки хіба що у грудних немовлят. Банки їх видають наліво і направо, докладно описуючи переваги їх використання. Але не варто спокушатися, адже насправді кредитні карти – це в першу чергу вигідний інструмент для банку, а клієнту потрібно дуже обережно підходити до її використання, щоб не підсісти на «кредитну голку».

До речі, якщо ви фінансово грамотна людина, то напевно у вас є власні накопичення (депозити), наявність яких виключає потребу в будь-якому вигляді кредиту, в тому числі відпадає і потреба в оформленні кредитної карти як якого-небудь недоторканного запасу на всякий випадок. Але якщо накопичень поки немає, то можна і кредиткою скористатися для душевного спокою.

Вісім правил правильного використання кредитної картки з точки зору вашого гаманця:

1. Перше і найголовніше правило «Кредитка – це далеко не самий вигідний варіант кредиту». Як правило, відсотки по кредитній карті набагато вище (іноді навіть рази на два), ніж відсотки за споживчими кредитами або за кредитами готівкою, оформлення яких вимагає підтвердження доходів або залогк. Якщо гроші вам потрібні не через 5-10 хвилин, то має сенс оформити кредит готівкою у відділенні банку під більш низький процент.

2. Перед оформленням кредитної картки завжди виберіть найвигідніші умови. Продзвоніть по банкам, дізнайтеся умови (щомісячний відсоток, пільговий період, страховка і ін.) запитайте поради у знайомих, почитайте відгуки в Інтернеті. Оформлення кредитки – це справа не термінове, тому краще відразу, як кажуть, «постелити помягче». Ідеальний варіант – оформлення кредитки в тому банку, де ви отримуєте зарплату. В такому випадку відсоток буде мінімальний, так як банк бачить ваші доходи.

3. Ніколи не носіть з собою кредитну карту! Щоб не було спокуси використовувати її для повсякденних покупок або миттєвих примх. Кредитка потрібна виключно для покриття витрат при непередбачених обставинах. Якщо більш конкретно, то таких обставин не так вже й багато.

Перше – хтось захворів у сім’ї та потрібні гроші на лікування. Друге – потрібно терміново щось купити, наприклад, подарунок на день народження. Третє – потрібен терміновий ремонт в будинку після якої-небудь аварії . Загалом, тільки в разі, якщо гроші потрібні вже зараз і зайняти вам їх ніхто не может.

4. Намагайтеся не знімати гроші в банкоматах (розраховуйтесь карткою в магазині), так як за переведення в готівку ви віддасте 3-4% від суми зняття. Також в деяких банках на готівкову суму не поширюється пільговий період, тому відсотки нараховуватимуться з першого дня користування грошима.

5. Якщо ви вже скористалися кредиткою, то погасіть заборгованість по максимуму, а краще всю відразу, з першої ж зарплати. Не потрібно розтягувати і платити мінімальними платежами, адже, як я вже зазначав спочатку, кредитна карта – не найвигідніший вид кредиту. Розтягуючи платежі, ви будете переплачувати свої гроші, гроші, які можна було б витратити на нову блузку для дружини або на цукерки для дітей.

6. Не допускайте прострочення платежів, так як штрафні санкції можуть перевищувати навіть ваш щомісячний платіж.

7. Намагайтеся постійно спостерігати за станом балансу на кредитці через інтернет-банкінг. Буває таке, що, не доплативши гривні, ви отримаєте по закінченню місяця штраф у сто за прострочення або неповну оплату.

8 Не тримайте на кредитній карті своїх грошей, навіть якщо на них нараховується відсоток (як на депозитному рахунку). Найчастіше на кредитці є щомісячна комісія за обслуговування, яка стягується при використанні кредитного ліміту або при наявності позитивного залишку.

Ось основні вісім правил успішного використання кредитної картки. Ідеальний варіант використання – це при найгострішій і терміновій необхідності розрахуватися кредиткою в магазині, після чого протягом пільгового періоду повністю погасити заборгованість при першій можливості. І обов’язково перевірити стан балансу на кредитці у відділенні банку або в інтернет-банкінгу. Бережіть свої гроші і правильно ними розпоряджатися!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: