Як правильно курити трубку?

Куріння трубки займає більше часу, ніж куріння сигарет. Слід розуміти, що куріння трубки – це свого роду ритуал, тут не можна вдаватися до поспіху. Перш ніж почати курити трубку її слід підготувати, набивши її улюбленим тютюном, а по завершенні куріння почистити. Курячи трубку, потрібно зручно розташуватися, убезпечитися від повсякденної суєти, а також можна вести неквапливу бесіду, насолоджуючись смаком тютюнового диму.
 
Якщо ви вперше вирішили покурити трубку, тоді у вас напевно виникли питання:
 

  • як правильно вибрати курильну трубку
  • як палити трубку
  • як набити трубку тютюном
  • як чистити курильну трубку
  • як  доглядати за трубкою.

 
Добре якщо є знайомий, який може просвітити вас в цих питаннях. Але найчастіше такої можливості немає, тому почнемо розбиратися в питанні.
 
Купівля трубки.
 
Якщо ви купуєте свою першу курильну трубку, то не варто відразу ж вибирати з найдорожчих. Для початку вибирайте з категорії середньої ціни. Купуючи найдешевшу трубку, ви ризикуєте назавжди відбити бажання палити трубку, через низькоякісної покупки. На стартовому етапі, зовнішній вигляд трубки не має значення. Трубку кожен вибирає під себе, вона не повинна бути занадто важкою або занадто легкою, вибирайте ту трубку, яка зручно лежить у вашій руці.
 
Трубка для курців приблизно виглядає так:
 
довжина чубука з мундштуком – близько 10 см 

глибина камери – 3-3,5 см 
діаметр камери – 1,5 см 
 
Зверніть свою увагу, що місце з’єднання мундштука з чашею має перебувати в нижній частині чаші! 
 
Обкурювання трубки.
 
Якщо ви хочете щоб ваша трубка прослужила достатньо довго, і радувала вас тільки чудовими ароматами тютюну без присмаку гару, тоді вам доведеться підготувати її, цей процес називається “обкурки”. При обкурювання нової трубки створюється тонкий шар нагару, який в майбутньому захистить вашу трубку від присмаку гару і вологи. Також цей шар служить захистом від прогорання і зайвого нагрівання вашої трубки, цей шар досвідчені курці називають «сорочкою». Процес обкурювання досить простий, але при цьому довготривкий:

Змащуємо чашу зсередини тонким шаром меду (це дозволить прискорити процес обкурки), після чого заповнюємо чашу на ¼ тютюном і викурюємо її. Так повторюємо 5-6 разів, після кожної обкурки, даємо трубці висохнути протягом 12 годин.
 
Забиваємо чашу тютюном вже на ½ і знову викурюємо її повторюючи 5-6 разів з перервою в 12 годин.
 
Заповніть чашу на ¾ і повторюємо процес знову з тими ж перервами.
 
Тепер можна набивати трубку повністю і курити ваш улюблений тютюнець. 
 
Набивання трубки.
 
Набиваючи трубку, набивайте її доверху. Однак тютюн не повинен бути набитий занадто щільно або занадто вільно. Щоб правильно набити курильну трубку, робити це потрібно поступово. Покладіть в чашу трохи тютюну і злегка примніть його трамбовкою. Після чого покладіть ще пару пучків і примніть посильніше. І так продовжуйте до самого верху. Як тільки чаша набита до кінця перевірте її, якщо при втягуванні трубки повітря злегка пручається, трубка набита правильно.
 
Розкурювання трубки
 
Найкраще розкурювати трубку сірниками або газовою запальничкою (існують спеціальні запальнички для трубок). Підпалювати тютюн слід по всій поверхні, роблячи короткі, але часті затягування. Загорівши, тютюн, трохи припідніметься до верху, тоді його потрібно трохи прим’яти трамбівкою. Після трамбування часто трапляється, що трубка гасне, нічого страшного в цьому немає, просто підпаліть трубку знову.
 
Куріння трубки.
 
При курінні трубки дим не втягується в легені, а тримається трохи в роті і випускається для того щоб відчути аромат і смак тютюну. Однак з досвідом ви зможете навчитися курити трубку в затяжку і зможете порівняти для себе цих 2 способи, вибравши при цьому кращий. 
 
Чистка трубки.
 
Чистити трубку слід після кожного куріння. Перше що потрібно зробити – це витрусити попіл з чашки. Після того як ваша трубка охолоне, розберіть її: викрутіть мундштук і вийміть фільтр якщо він є. Прочистіть димовий канал шилом або йоржиком, також від нагару слід очистити тютюнову камеру, але потрібно бути обережним, щоб не пошкодити так звану «сорочку», нагар в 1 мм який ми робили при обкурювання трубки. По закінченні чищення, трубка ставиться на підставку, на просушування. Трубку можна зберігати як в зібраному, так і розібраному вигляді, останнє рекомендується для трубок з фільтром.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 1
  1. Володимир

    Якщо трубку не обкурили і почали нею користуватись чи потрібно зробити їй рубашку ?

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: