Як правильно пити коньяк?

Коньяк по праву можна назвати королем серед всіх інших. Він не терпить змішування з їжею або галасливими застіллями. Якщо ви взяли в руки келих з коньяком, то зосередьтеся тільки на його ароматі, маленькими ковтками осягаючи всю гаму смаку. Пити коньяк не варто залпом і до дна, потрібно встигнути отримати від цього процесу якомога більше задоволення.
 
Для того щоб відчути всі нотки аромату його потрібно вдихати з сніфтера (від англ. Sniff – нюхати ) – це келих на ніжці, призначений спеціально для коньяку. Пізнати сніфтер легко по характерному широкій основі і різко свуженому верху. Він зазвичай буває виконаний з прозорого скла або кришталю. Наповнювати його слід тільки до самої широкої частини, так аромат напою відчувається гостріше. Невелику порцію (до 70 г) можна налити в маленький келих, великі сніфтери мають місткість до 250-400 грамів. Специфічна форма такої коньячної чарки дозволяє довго зберігати аромат навіть після того, як напій вже випитий. Звичайно, багато в чому це залежить і від якості самого коньяку. Найкращі витримані з них здатні залишати після себе аромат, що утримується до восьми діб.
 
Також коньяк присутній у складі різних алкогольних коктейлів. Для приготування коктейлів використовують коньяк, який витримувався в бочках не більше 5 років. В даний час рецептів приготування коктейлів з коньяком дуже багато.
 
Чим закушувати коньяк
 
Чим і як закушувати коньяк вирішує кожен для себе сам. Взагалі не прийнято змішувати коньяк і їжею, особливо з яскраво вираженим і різким смаком, в цьому випадку втрачається вся принадність цього ароматного напою. Класичним способом вживання коньяку є правило трьох “С” – від французького cognac (коньяк), cigare (сигара), cafe (кава). Ви можете змінювати послідовність прийому цих компонентів або ігнорувати якийсь із них, в будь-якому випадку таке поєднання буде доречним.

Уїнстон Черчілль, який мав славу знавцем і цінителем цього напою, незмінно поєднував вірменський коньяк і гаванські сигари.
 
Терпить коньяк і однокомпонентні закуски у вигляді оливок, доброго сиру (краще, якщо він буде з цвіллю) і холодних м’ясних закусок.
 
Чи можна закушувати коньяк лимоном
 
Радянська традиція закушувати коньяк лимоном досі жива в багатьох країнах СНД. Аромат цитрусових геть перебиває коньячні пари і спотворює всю смакову картину. Швидше за все, саме тому так п’ють коньяк ті, для кого цей напій є чимось далеким, не зовсім відчутим. Така форма вживання носить на заході назву «а ля Ніколя».
 
Резюмуючи, можна виділити основні ключові моменти вживання коньяку
 
По-перше – коньяк не той напій, який потрібно змішувати з їжею. Подавати його потрібно вже після того, як гості поїли, тобто після других страв, перед чаєм або кавою.
 
По-друге, закуски до коньяку не подають. Можна запропонувати французький спосіб пиття, при цьому спочатку, традиційно, п’ють каву і тільки потім коньяк, в останню чергу викурюють сигару.
 
Подаючи коньяк, його не нагрівают, щоб уникнути випаровування ароматичних речовин. Досить буде того, що він зігріється у келиху від тепла рук і почне виділяти тонкий аромат.
 
Коньяк можна вживати у вигляді різних алкогольних коктейлів.
 
Коньяк – це не той напій, який п’ють під час гучних застіль. Витончений напій найкраще дегустувати в невеликому колі його цінителів. Він скрасить будь-який вечір, проведений вами з близькими та друзями.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: