Як правильно пити віскі?

Мало хто знає, що культуру споживання віскі формують голлівудські фільми, в яких цей напій змішують з колою, содової або льодом. З телевізійних екранів ці методи «перекочували» у бари, ресторани і наші будинки. Багато хто вважає, що саме так варто пити віскі. Але насправді культура споживання цього спиртного напою трохи інша. Тому сьогодні ми будемо говорити про те, як правильно пити віскі, щоб отримати від його дегустації справжню насолоду.В принципі, нічого поганого в розведенні віскі содовою або колою немає. Саме так вживають цей алкогольний напій в Америці, там у всіх закладах вам в першу чергу запропонують віскі з содовою або з колою. З льодом окрема історія – справа в тому, що лід практично повністю блокує аромат напою, тому віскі з льодом п’ють у тих випадках, коли хочуть досягти тільки сп’яніння, а не насолодиться самим процесом дегустації.

Професіонали радять розбавляти тільки віскі невисокої якості. Хороший же напій слід пити в чистому вигляді, дотримуючись наступних правил.

Обстановка. Пити віскі найкраще вдома з близькими людьми. При цьому рекомендується вимкнути телевізор і зашторити вікна. Ще варто включити спокійну музику і розслабиться, забувши про повсякденні проблеми. Це дозволить зосередитися на смаку самого напою. Оскільки віскі містить значну кількість спирту (40-60%), його прийнято пити в другій половині дня або взагалі ввечері.

Температура. Куплений віскі слід охолодити до температури 18 до 20 °С. Більш теплий напій буде мати сильний запах спирту, ну а при температурі нижче 18 °С, ви не відчуєте аромату навіть самого якісного віскі.

Склянки. Відносно питання з чого слід пити віскі, думки експертів розходяться. Одні дегустатори вважають, що віскі правильно пити зі спеціальних склянок, які називаються «тублерс». Це низькі склянки з широким товстим дном. Інші фахівці рекомендую використовувати келихи для вина, оскільки вони краще передають аромат напою. Конкретне рішення залежить від індивідуальних переваг людини.

Подача на стіл. Охолоджену пляшку віскі витирають рушником і подають на стіл. При цьому на самому столі не повинно бути квітів або інших джерел сильного запаху, які будуть перебивати аромат самого віскі.

У чоловічій компанії розливати напій може господар або кожен гість буде наливати собі віскі сам. Якщо в суспільстві є дами, тоді їх келихи наповнює чоловік. У кожному разі, наповнювати келих або фужер потрібно не більше ніж на третину.

Процес розпивання. Щоб відчути всю гаму смаку, віскі п’ють невеликими ковтками. При цьому напій можна трохи потримати в роті, тоді буде відчуватися приємний післясмак. Багато хто звик розбавляти віскі мінеральною водою, тому рекомендовано поставити на стіл пляшку з мінералкою. Зазвичай віскі не закушують, але якщо ви п’єте його у великих кількостях, то подумати про закуску таки варто. Найкраще в якості закуски підходять фрукти.

Хоча за класичними канонами віскі прийнято пити нерозведеним або трохи додавати в нього мінеральної води, але краще надати гостям можливість самостійно вирішити для себе питання культури розпивання віскі. Тому на стіл окрім води рекомендовано поставити содову, колу і лід. Тоді ніхто не залишиться в образі.

Головне пам’ятати, що процес розпивання віскі повинен приносити задоволення і сприяти душевній атмосфері в компанії. А пити цей напій розведеним чи ні, – це вже справа звички і смаку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: